• Ново
8. Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, машински и среден јаглен, одговара на 2015 година- Форд Ф150

8. Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, машински и среден јаглен, одговара на 2015 година- Форд Ф150

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат 20 x 8,5, 44мм офсет, 12 Spoke, 6 обетка/лаг, шема на завртки од 135мм, машински и среден јаглен. Тоа одговара на вашиот 2015-2020 Ford F150. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Kai 20 x 8,5 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, машински и среден јаглен, одговара на 2015-2020 Ford F150 20 x 8,5, 44 mm офсет, 12 Spoke, 6 Lug, 135mm Bolt Model, Machined и Medion Charcoal, изработен од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило. Се вклопува во Изберете : 2015-2020 Ford F150 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата