• Ново
Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полирано црно со сатен чисто, одговара на 2014 година- Dodge Challenger

Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полирано црно со сатен чисто, одговара на 2014 година- Dodge Challenger

Buyers rating:
DEN 1095.20

Износ

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им обезбедат на клиентите широк спектар на компоненти, опрема и делови за замена со висок квалитет, за поправка и пристап до нивните автомобили, камиони и други возила, Каи нуди реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат офсет од 20 x 8, 24мм, 5 Spoke, 5 Stud/Lug, шема на завртки од 115мм, полирана црна боја со сатен чиста. Тоа одговара на вашиот Dodge Challenger 2014-2019. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 20 x 8 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полиран црно со сатен чисто, одговара 2014-2019 Dodge Challenger 20 x 8, 24mm Offset, 5 Spoke, 5 Lug, 115mm Bolt Model, полиран црна со сатенска чиста, направена од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило.

Карактеристики

Производи во категоријата

Нова стандардна замена на предната страна на возачот од надворешната решетка за капакот на браникот, се вклопува во 2004 година-
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нова стандардна замена на предната страна на возачот од надворешната решетка за капакот на браникот, се вклопува во 2004 година-

With a Serioand Unwavering Commitment to Providing Customers a Broad Range of High Quality Replacement Components, Equipment, and Parts to Repair and Accessorize Their Automobiles, Trucks, a

DEN 1550.40