• Ново
Каи преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, сите насликани сјајни црни, се вклопуваат - калибар Dodge

Каи преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, сите насликани сјајни црни, се вклопуваат - калибар Dodge

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат 18 x 7, 10 Spoke, 5 lug, 4,5 инчен образец на завртки, сите насликани црни. Тоа одговара на вашиот калибар Dodge 2010-2012. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 18 x 7 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, сите насликани сјајни црни, вклопуваат 2010-2012 Доџ Калибар 18 x 7, 10 зборуваа, 5 лаг, шема на завртки од 4,5 инчи, сите насликани црни, изработени од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило. Одговара Изберете : 2014-2015 Jeep Patriot 2014-2016 Jeep Compass 2010-2012 Dodge Caliber и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата

Нова стандардна замена на предната страна на возачот од надворешната решетка за капакот на браникот, се вклопува во 2004 година-
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нова стандардна замена на предната страна на возачот од надворешната решетка за капакот на браникот, се вклопува во 2004 година-

With a Serioand Unwavering Commitment to Providing Customers a Broad Range of High Quality Replacement Components, Equipment, and Parts to Repair and Accessorize Their Automobiles, Trucks, a

DEN 1550.40