• Ново
Преиспитано ОЕМ Алуминиумско тркало, сите насликани сребрени металик, одговара на 2011- Dodge Challenger

Преиспитано ОЕМ Алуминиумско тркало, сите насликани сребрени металик, одговара на 2011- Dodge Challenger

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им обезбедат на клиентите широк спектар на компоненти, опрема и делови за замена со висок квалитет, за поправка и пристап до нивните автомобили, камиони и други возила, Каи нуди реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат офсет од 20 х 8, 24мм, 5 портпари, 5 лагли, шема на завртки од 4,5 инчи, сите насликани сребрени метални. Тоа одговара на вашиот Dodge Challenger 2011-2013. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 20 x 8 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, сите насликани сребрени металик, одговара 2011-2013 Dodge Challenger 20 x 8, 24mm Offset, 5 портпари, 5 LUG, 4,5 инчен образец на завртки, сите насликани сребрени метални, изработени од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило.

Карактеристики

Производи во категоријата