• Ново
Базен Колега Џамбо 3 Хлор Таблети За Базени

Базен Колега Џамбо 3 Хлор Таблети За Базени

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Базен Колега 3-Инчен Хлор Џамбо Јазичиња се еден од најсилните хлор таблети на пазарот денес и тие доаѓаат поединечно завиткани за побезбедно и полесно ракување. Секое јазиче се стабилизира за да се заштити од штетните УВ зраци, со што се подобрува преостанатиот хлор во вашиот базен со гарантирање на подолготрајно, побавно ослободување на растворање. Секое јазиче тежи 8 унци. Дневни упатства : Прилагодете ја стапката на издавање хлор на пловечкиот или во линија фидер за да обезбедите 2,0-4,0 ppm слободен остаток на хлор како што е одредено со сигурен комплет за тестирање. Почетната доза за стартување и неделно одржување е 1 до 3 таблети на 10.000 галони иако оваа доза може да варира поради невообичаени услови како што се тешки товари за капење, ветер, обилни дождови и високи температури; затоа, се препорачува честа употреба на сигурен комплет за тестирање. Користете го комплетот за тестирање како водич за одржување на p H вредноста на 7,4-7,6 и вкупната алкалност на 80-130 ppm. Таблетите за хлорирање на базенот се наменети за употреба само во пловечки или во линија фидер. Не додавајте ги овие таблети директно во базенот или мешајте со други хемикалии. Повторното влегување во третирани базени е забрането над нивото од 3 ппм хлор. Чувајте го производот сув во цврсто затворен сад кога не го користите. Чувајте во ладна, сува, добро проветрена област подалеку од топлина или отворен пламен. Не користете повторно или наполнете празен сад. Базен Колега Џамбо 3" Хлор Таблети За Базени : Најсилните хлор таблети на располагање. Секој 3", 8 мл таб е поединечно завиткан, стабилизиран и бавно растворање. Јазичињата се завиткани за да се направи ракувањето побезбедно и полесно. Хлор јазичиња стабилизирани за заштита од штетни УВ зраци, подобрување на хлор остаток во вашиот базен. Почетната доза за стартување и неделно одржување е 1 до 3 таблети на 10.000 галони. Дозата може да варира поради невообичаени услови како што се тешки товари за капење, ветер, обилни дождови и висока температура. Прилагодете ја стапката на издавање хлор на пловечки или во линија фидер за да обезбедите 2,0-4,0 ppm слободен остаток на хлор. Одржувајте рн на 7,4-7,6 и вкупна алкалност на 80-130 ппм. 90 проценти достапен хлор.

Карактеристики

Производи во категоријата

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring

Овој прстен покажува кластер на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар Хало рамка со помали

DEN 4127.84
Мвеомтд Жени Обична Кошула За Печатење На Денот На Благодарноста Дебел Дуксер Зимски Тркалезен Врат Топла Мека Модна Долна Облека
  • Ново
Оценка на клиентот:

Мвеомтд Жени Обична Кошула За Печатење На Денот На Благодарноста Дебел Дуксер Зимски Тркалезен Врат Топла Мека Модна Долна Облека

Стил : Секојдневен Одговара : Одговара на големината Дебелина : Стандард Како да се мие : Рачно Миење Ладн

DEN 1.00