• Ново
Калем за палење Одговара изберете: 1988-ИСУЗУ КОНВЕНЦИОНАЛЕН, 1988-ИСУЗУ ВОЈНИК

Калем за палење Одговара изберете: 1988-ИСУЗУ КОНВЕНЦИОНАЛЕН, 1988-ИСУЗУ ВОЈНИК

Buyers rating:
DEN 2719.84

Износ

Калемите за Палење НГК се произведени според прецизни спецификации за највисока можна издржливост за да ги исполнат и надминат сите стандарди за изведба НА ОЕМ. Развиен ригорозно тестиран во нашата акредитирана лабораторија ЗА тестирање ISO 17025 под најекстремни услови, дизајните на серпентина NGK ќе ги надминат сите други далеку од оперативните средини што возилото всушност би ги доживеало. Дизајнирани да функционираат беспрекорно со системите за палење на возилото, само калемите за палење NGK ја прикажуваат нашата сопствена ngk asic електроника и строга oem опрема и поврзување. Нгк лабораторија За Валидација на Серпентина за Палење сертифицирана НА ISO17025 за одржување на стандардите за калибрација. Тестирање на електромагнетни пречки за да се потврди дека серпентина не се меша со другите делови на возилото. Механичко тестирање на вибрации. Забрзано животно тестирање на повисоки напони и фреквенции за идентификување и корекција на точките на дефект. Одговара Изберете : 1990-1995 ИСУЗУ КОНВЕНЦИОНАЛНИ 4 Цил 2.3 Л 1988-1991 ИСУЗУ ПОЛИЦАЕЦ 4 Цил 2.6 Л 1988-1989 ИСУЗУ КОНВЕНЦИОНАЛНИ 4 Цил 2.6 Л 1989-1994 ИСУЗУ АМИГО 4 Цил 2.6 Л 1991-1997 ИСУЗУ РОДЕО 4 Цил 2.6 Л 1994-1996 хонда пасош 4 ЦИЛ 2,6 Л И Повеќе - Додадете ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Карактеристики

Производи во категоријата

Вокер 921-Тандерспарк
  • Ново
Оценка на клиентот:

Вокер 921-Тандерспарк

Тандерспарк Вокер 9212057 Тандерспарк Одговара Изберете : 20022011 ТОЈОТА КАМРИ 4 Цил 2,4 Л 20042008 ТОЈОТА РАВ4 4 Цил 2

DEN 0.33