• Ново
MotoRad 1ic101kt Палење Серпентина Одговара изберете: 1997 - ФОРД F150, 1997-ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА

MotoRad 1ic101kt Палење Серпентина Одговара изберете: 1997 - ФОРД F150, 1997-ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Комплет За Серпентина за палење-Калемите За Палење Моторад се дизајнирани да го максимизираат времетраењето на напонот на искра за да обезбедат оптимални перформанси на моторот. Дизајниран да работи под тешки работни услови и штити од екстремна топлина. Сите Калеми За Палење На Моторад се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат спецификациите НА ОЕМ во нашите производствени капацитети ISO TS16949. Плус, сите наши производи за управување со моторот се поддржани со доверба во ограничена доживотна гаранција. Примарни и секундарни намотки направени СО БАКАР ОД ЕТП за да обезбедат супериорна заштита на температурата и спроводливост на напонот. Платинските врски внесени со графит се спротивставуваат на корозијата и нудат супериорна спроводливост и издржливост. Магнет отпорен на топлина произведува максимален излез на напон при сите брзини на моторот.

Карактеристики

Производи во категоријата

Вокер 921-Тандерспарк
  • Ново
Оценка на клиентот:

Вокер 921-Тандерспарк

Тандерспарк Вокер 9212057 Тандерспарк Одговара Изберете : 20022011 ТОЈОТА КАМРИ 4 Цил 2,4 Л 20042008 ТОЈОТА РАВ4 4 Цил 2

DEN 0.33