• Ново
Замена РЕПИ КАЛЕМ За Палење Компатибилен со Nissan Максима Infiniti I 6Cyl 3.0 L Продадени поединечно

Замена РЕПИ КАЛЕМ За Палење Компатибилен со Nissan Максима Infiniti I 6Cyl 3.0 L Продадени поединечно

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

СПЕЦИФИЧНОСТ НА ПРОИЗВОДОТ : Директен Тип На Фитинг : Директна Замена Количина Продадена : Продадена поединечно дизајн : дизајн На серпентина на Приклучок конфигурација : Машки Терминал со 3 Краци; 1 Женски Конектор Напон : 12 размена На Дел Број : UF348, 9212022 гаранција : 1-годишна Неограничена километража Гаранција за палење Калеми Каде што ве води патот, нашиот Калемите За Палење Се Изборот На Про За Системите За Палење. Нашите калеми за палење се квалитетно тестирани според СТАНДАРДИТЕ НА ОЕС за да се обезбеди правилно палење, секој пат.Карактеристики и Придобивки : Инсталирајте Со Довербадиректно вклопување загарантирано за инсталација на приклучок и играње.Дизајнирани да Го Вратат Правилното палење работејќи заедно, намотките на примарната и секундарната бакарна серпентина обезбедуваат висок напон на вашите свеќички за непречено, на крајот сигурно работење на возилото.Направени До Последноквалитетните компоненти и материјалите на обвивката спречуваат истекување на висок напон и се спротивставуваат на екстремните температури.Секоја единица доаѓа печат обложен за заштита од влага и корозија.Продолжен Животен Век на Производотдржуваме прст на пулсот на индустријата за да го подобриме производството на енергија, електромагнетизмот и поврзаните ефикасности за трајни перформанси.Компатибилен со следниве возила : Позиција : Задна, Лева ИЛИ Деснаинфинити2000 I30 (подмодел : База, Т) Nissan2000 Максима (подмодел : GLE, GXE, SE) Размена На Дел Број : UF348, 9212022 Одговара Изберете : 2000 NISSAN МАКСИМА GLE/GXE/SE 2000 INFINITI I30 и повеќе - додадете го вашето возило во нашето вклопување графичка контрола за проверка.

Карактеристики

Производи во категоријата