• Ново
Хитачи Автомобилски Калем За Палење Вистински Ое Дел-нови Одговара изберете: НИСАН СЕНТРА 1.8 1.8 С, НИСАН СЕНТРА 1.8 С

Хитачи Автомобилски Калем За Палење Вистински Ое Дел-нови Одговара изберете: НИСАН СЕНТРА 1.8 1.8 С, НИСАН СЕНТРА 1.8 С

Buyers rating:
DEN 1439.20

Износ

Калемите за Палење На Автомобилската Хитачи (IGCs) ја обезбедуваат потребната енергија за денешните возила со висока ефикасност и висока моќност. Висококвалитетните материјали гарантираат дека дури и во најекстремни услови, Игц На Хитачи нема да се деформираат или не функционираат. Нашите калеми за палење помагаат да се произведе оптимална ефикасност на моторот што резултира со сигурни перформанси и километража на гас. Електронските точки за поврзување се заварени за да обезбедат издржливост за време на топлинските циклуси. Деталите како што се материјали, високи стапки на вртење и заштитени кола обезбедуваат издржлив и сигурен производ одобрен од производителите на ОЕ. Дизајнирани да ги задоволат точните потреби на секое специфично возило, калемите за палење На Хитачи се врвен избор. Тип На Монтирање : Една Завртка. Позиција за монтирање : Серпентина на Палење На Приклучокот. Терминален Пол : Машки. Терминална Количина : 3. Терминал Тип : Сечилото. Напон : 12 V.

Карактеристики

Производи во категоријата