• Ново
Осветлете Ја Ноќта

Осветлете Ја Ноќта

Buyers rating:
DEN 364.32

Износ

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав. Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум на браќата Џонсон од дуото од Лос Анџелес, со седиште Во Калифорнија, објавен во 1980 година. Албумот беше на врвот НА Американскиот Rомп!цитат;, стана танц хит, достигнувајќи #1 и На Рајтнин Ликсквот;) и Луј Е. Џонсон (цитат;Гром Палците;). Тие го постигнаа својот најголем успех од средината на 1970-тите до раните 1980-ти. Осветлете Ја Ноќта (Розов Винил) (Ограничено Издание).

Карактеристики

Производи во категоријата

Амбиции Ремикси Втори
  • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Лери Гренадиер-Блескавите-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Лери Гренадиер-Блескавите-Винил

Винил лп притискање Лери Гренадиерс Гленерс Е длабок и високо креативен албум, собира влијанија од мног

DEN 512.00
Ширли Скот-Прошетка-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ширли Скот-Прошетка-Винил

180гм БакшишНа Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што

DEN 576.00
Бил Еванс-Трио ' - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Васафири-Клерлајт-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00