• Ново
Парфем Гениј-Нема Форма-Винил

Парфем Гениј-Нема Форма-Винил

Buyers rating:
DEN 546.24

Износ

Ограничено притискање на винил ЛП со јасна боја, вклучува дигитално преземање. Премногу Светлиот 2014 го прикажа Мајк Хадреас како излегува сосно на поголема сцена, изразувајќи, со продукциска помош На Адријан Utли Од Портишед, емоции распоредени по лизгавиот континуум од бес до иронија до љубов. Овде Во 13 нови жестоки и софистицирани песни, Хадреас и неговите соработници дуваат низ црковната музика, прават музика, низа од популарните формати на готје радио, blам и блуз, арт поп, краутрок, квир соул, рца Студио б звук, а потоа исто така собираат некои од звуците што постојат само во фреди Кругер. Тремоло на електричните клучеви. Ноќен клуб. Дневно пешачење. Кејт Бушинг, Питер Гринавејинг, Спрингстининг, Сиретаинг. Ниту Една Форма Не беше продуцирана Од Блејк Милс, човекот кој стои зад албумот на алабама Шејкс "греми награда". Тој додаде прецизност и проширување. Некои работи се убави, а некои се разнесени до непрепознатливост. Ваквите записи, записи што прават да се чувствувате како да имате 15 години и само да ја видите вистината за прв пат, се претерано ретки. Тие се тука за да ве потсетат дека сте божествени. Парфем Гениј-Нема Облик-Винил Издавачката Куќа : Хесле Аудио. Музички Жанр : Посебен Интерес.

Карактеристики

Производи во категоријата

Баси Во Лондон
 • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Осветлете Ја Ноќта
 • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Васафири-Клерлајт-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Пиротекнија Различни-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Тереза Светло-Сино Небо-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено

DEN 0.67
Ширли Скот-Прошетка-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ширли Скот-Прошетка-Винил

180гм БакшишНа Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што

DEN 576.00
Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од

DEN 1.00
Годет-III-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Ае - Дивиот Корен-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67
Бил Еванс-Трио ' - Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Хајб-Формел-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Хајб-Формел-Винил

Рандформминимална уметност во техно Рандформ создава нова рамка за концепт минималистичко техно Проек

DEN 456.48
Утре Никогаш Не Доаѓа
 • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00