• Ново
Фреди Хабард-Подготвен За Фреди-Винил

Фреди Хабард-Подготвен За Фреди-Винил

Buyers rating:
DEN 576.00

Износ

2014 сина Забелешка суштинска серија винил лп реиздавање на есенцијалниот албум на хард боп од 1961 Година Подготвен За фреди од џез трубачот Фреди Хабард со победникот На греми®Вејн Шортер на тенор сакс, Мекој Тајнер на пијано, Арт Дејвис на бас, Елвин Џонс на тапани И Бернард Мекини на еуфониум. Четвртиот албум на хабардс ги вклучува неговите најпознати композиции, "Птичји" И "Криза".Цитат; Оваа сина Белешка 75 годишнината винил преиздавање кампања предводена Од Претседателот Сина Белешка Евиденција, Дон беше вклучува 100 суштински сина белешка албуми со специјална Сина Белешка 75 винил ракав кој има албум покрие уметност за 75 сина Белешка наслови. Првиот рок на винил вклучува Сина Белешка 75-то лого на задниот дел од пакетот. За колекционерите ова е висококвалитетно аудио по прифатлива цена. 2014 сина Забелешка суштинска серија винил лп реиздавање на есенцијалниот албум на хард боп Од 1961 Година "Подготвен За Фреди" Од џез трубачот Фреди Хабард во кој се појавува гремир-победникот Вејн Пократок на тенор сакс, Мекој Тајнер на пијано, Арт Дејвис на бас, Елвин Џонс на тапани И Бернард Мекини На еуфониум. Четвртиот албум на хабард ги вклучува неговите најпознати композиции "Птичји" и "Криза"."Оваа сина Белешка 75 годишнината винил преиздавање кампања предводена Од Претседателот Сина Белешка Евиденција, Дон беше вклучува 100 суштински сина белешка албуми со специјална Сина Белешка 75 винил ракав кој има албум покрие уметност за 75 сина Белешка наслови. Првиот рок на винил вклучува Сина Белешка 75-то лого на задниот дел од пакетот. За колекционерите ова е висококвалитетно аудио по прифатлива цена.

Карактеристики

Производи во категоријата

Бил Еванс-Трио ' - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Дабеул-Индастудио-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Дабеул-Индастудио-Винил

Винил лп притискање Компилација од 12 песни од неговите сопствени видеа објавени на неговиот канал На Ју

DEN 2.67
Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од

DEN 1.00
Јуни Чикума-Лес Архива-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил

Затегнатите инструменти ве прилепуваат во движење Голем гонзо рекорд на синтисајзери, семплери, гудачк

DEN 1.00
Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил

Легендарниот пејач и бањо плеер кој помогна да се запознае старата кантри музика со публиката низ целат

DEN 2.00
Арон Ли - Ливејт - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Арон Ли - Ливејт - Винил

Небото Каде Што Смеудар, модерен рок бројне потсетува да живееме во сегашноста Имањето таков притисок б

DEN 239.84
Утре Никогаш Не Доаѓа
  • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00
Ае - Дивиот Корен-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67