• Ново
Ширли Скот-Прошетка-Винил

Ширли Скот-Прошетка-Винил

Buyers rating:
DEN 576.00

Износ

180гм Бакшиш-На Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман. 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што големата американска оргулистка Ширли Скот ги сними За Искрена и нејзината последна снимка пред нејзиното поминување. Прво И основно, Скот беше обучен пијанист и треба да се забележи дека кон крајот на животот, таа повеќе гравитираше кон тој инструмент. Но, тука, Скот се враќа во форма, правејќи ја оваа снимка горчлива слатка. Снимено во 1992 година во познатото Студио Ван Гелдер Во Енглвуд Карпи, Њу Џерси и инженерство Од Руди Ван Гелдер. Оваа снимка е ремастерирана од легендарниот инженер За мастеринг Берни Грундман.Албум Песни1. Карневал (Панамска Песна За Независност)2. Д. Т.Блуз3. Пешачка Работа4. Кога Мажот Сака Жена5. Што Го Тера Харолд Да Пее?6. Нијанси На Бу7. Како Да Знам?8. Сетете Се На Ширли Скот - Нешто За Прошетка - Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

Амбиции Ремикси Втори
 • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Утре Никогаш Не Доаѓа
 • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Јуни Чикума-Лес Архива-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил

Затегнатите инструменти ве прилепуваат во движење Голем гонзо рекорд на синтисајзери, семплери, гудачк

DEN 1.00
Дабеул-Индастудио-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Дабеул-Индастудио-Винил

Винил лп притискање Компилација од 12 песни од неговите сопствени видеа објавени на неговиот канал На Ју

DEN 2.67
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
 • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Уништувач-Уништувач Рубини-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Уништувач-Уништувач Рубини-Винил

РСД Rsd Ексклузивно dblLP reissue вклучува ексклузивен бонус материјал, рубин црвен винил и бесплатно преземањ

DEN 3.00
Васафири-Клерлајт-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Тереза Светло-Сино Небо-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено

DEN 0.67
Луј Прима-Најлудиот
 • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00
Алберт Ајлер-Пророштво-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Ајлер-Пророштво-Винил

ЕСПДиск претстави преиздавање На Пророштвото На Алберт Ајлерс, првично објавено во 1975 година...

DEN 271.84
Секој 1 Е победник
 • Ново
Оценка на клиентот:

Секој 1 Е победник

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата по

DEN 1.67