• Ново
Баси Во Лондон

Баси Во Лондон

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска. Делот заhyам, со одличните Фреди Грин, Еди Опеѕонс и Сони Пејн е крајната основа на бендот, и, се разбира, клучниот човек овде е Самиот Гроф. Сите музичари на врвот на нивните игри, толпата е фанатично ентузијастичка и бендот го враќа својот ентузијазам во целост. Тука Е Баси бенд во своите најдобри! Со Џо Вилијамс, бендот ја поддржува ерудитната пејачка со длабоко грло на чуглинг цитат; Добро, Добро, Вие Победувате, цитирате; брзиот цитат;Ролна Ем Петекот; и цитат; Враќањето.цитат; ова е одличниот Бенд На Грофот Баси во класичен временски период, свирејќи многу познати, долготрајни и сакани мелодии што сите ќе ги препознаат. Бази Во Лондон (Винил).

Карактеристики

Производи во категоријата

Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68
Ширли Скот-Прошетка-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ширли Скот-Прошетка-Винил

180гм БакшишНа Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што

DEN 576.00
Пиротекнија Различни-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил

Винил лп притискање Виртуозот На гитара Џулијан Лаге го прави своето Деби Во Сина Нота со албум кој се в�

DEN 271.84