• Ново
Голдфингер Дое & Б. М. С. - Ајде Да Танцуваме Заедно-Винил

Голдфингер Дое & Б. М. С. - Ајде Да Танцуваме Заедно-Винил

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Пмг претстави преиздавање На Голдфингер дое Ајде Да Танцуваме Заедно, првично објавен во 1979 година. вилијам Ониебор не беше единствениот нигериец кој експериментираше со синтисајзери во 70 - тите и 80-тите години. Голдфингер До беше и твидлинг копчиња, не повеќе отколку на Ајде Да Танцуваме Заедно-главната плоча на космичкиот Афро буги фанк, снимена со легендарниот перкусионист, Мајк Umох (ака Б.М. С.) Голдфингер го запозна Umох играјќи со Бонго Иквуе Танц Заедно, Жлебот веќе Беше тесен И Жежок. Насловната песна, Овозможува Танц Заедно, е итно буги чудовиште, зачинето со космички синтези. Фанки Африка е неодоливо полнење на подот, управувано од фанкот во црната почва и душата во воздухот. Јах Помогни Ни Е реге-обоена преработка На Молитвата На Лордовите, со додаден синтетички синтисајзер. Б. М. С. Боул? Тоа е само изговор За Umох да ги покаже своите глупави ударни вештини. Златни прсти извонредните синтетички вештини се секогаш напред и центар. Тие ја трансформираат Јапеејн, давајќи хумористичен коментар во инаку директна романтична жалост и ги поттикнуваат позабавните нумери да станат отчукувања на срцето на албумот. Ајде Да Танцуваме заедно Е афро фанк вселенски брод, поттикнат и подготвен за полетување.Питер Мур Ајде Да Танцуваме Заедно (Винил).

Карактеристики

Производи во категоријата

Васафири-Клерлајт-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
ПОЛИНИ-Полонези-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

ПОЛИНИ-Полонези-Винил

Во прославата на 40годишното партнерство На Дојче Грамофонс со Маурицио Полини и како признание за него�

DEN 2.33
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил

Двојно 180гм винил лп притискање 2013 албум од легендата за Кантри музика На Сите Девојки. го наоѓа вили пов

DEN 0.33
Erк Бахман-Нема Закрепнување-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Erк Бахман-Нема Закрепнување-Винил

Erк бахман се враќа Без Закрепнување, албум кој е и ужасен и убав Иако Ниту Едно Закрепнување не Е дефинит

DEN 1.00
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Лето Како Сезоната-Хум-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Лето Како Сезоната-Хум-Винил

Хум е најновото издание Од Детроит инди електронски / арт рок Група Лето Како Сезоната Објавен дигиталн�

DEN 1.33