• Ново
Бил Еванс-Трио ' - Винил

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс. Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже влијателен за генерациите пијанисти кои ќе го следат. На Трио ' 65, На Еванс му се придружуваат Басистот Чак Израелс и тапанарот Лери Бункер. Тоа вклучува "Ако Можеш Да Ме Видиш Сега," на Џони Кариси "Израел," и на кого Можам да Се Обратам? Серијата акустични Звуци "верве" содржи трансфери од аналогни ленти и ремастерирани на винил од 180 грама во луксузно пакување на портата. Бил Еванс - Трио '65 (Верве Акустични Звуци Серија) - Винил Рекорд Етикета : Верве. Музички Жанр : Џез.

Карактеристики

Производи во категоријата

Лето Како Сезоната-Хум-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Лето Како Сезоната-Хум-Винил

Хум е најновото издание Од Детроит инди електронски / арт рок Група Лето Како Сезоната Објавен дигиталн�

DEN 1.33
Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил

Двојно 180гм винил лп притискање 2013 албум од легендата за Кантри музика На Сите Девојки. го наоѓа вили пов

DEN 0.33
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
 • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Осветлете Ја Ноќта
 • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Луј Прима-Најлудиот
 • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Баси Во Лондон
 • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Ае - Дивиот Корен-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67
Гого Пингвин-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Гого Пингвин-Винил

Гого пингвин инструменталното трио Од Манчестер, Англија составено Од Крис Илингворт, Роб Тарнер и Ник �

DEN 1.67
Пиротекнија Различни-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84