• Ново
Брантли Гилберт-На Половина Пат До Рајот-Винил

Брантли Гилберт-На Половина Пат До Рајот-Винил

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

2 Лп 180гр Винил Во Гејтфолд Јакна прв пат достапен на винил! Брантли Гилберт - "На Половина Пат До Рајот" 2 Лп 180гр Винил Во Јакна Гејтфолд - прв пат достапен на винил! - На половина пат до Рајот е вториот студиски албум На Брантли Гилберт. Првично беше објавен На 16 Март 2010 година преку Просечна Забава На Ео. Оригиналниот албум беше продуциран од Гилберт заедно Со Браќата Атом, Џонатан вагонер и Џес Френклин, освен За "Земјата Мора Да Биде Широка Земја" (продуцирана од Дан Хаф) и "Химна На Нечистотија" (продуцирана Од Фив Стар Продукција).

Карактеристики

Производи во категоријата

Луј Прима-Најлудиот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Fall-Привремено-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Fall-Привремено-Винил

Винил лп притискање Привремен е албум на англиски постпанк бенд Падот, составен од материјал во живо и с

DEN 2.67
Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил

Винил лп притискање Виртуозот На гитара Џулијан Лаге го прави своето Деби Во Сина Нота со албум кој се в�

DEN 271.84
Утре Никогаш Не Доаѓа
  • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00
Баси Во Лондон
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Неу - Неу-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Неу - Неу-Винил

Ограничена слика диск винил лп притискање По значителниот успех на нивниот автонасловен деби албум, Кл�

DEN 576.00
Амбиции Ремикси Втори
  • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84