• Ново
Годет-III-Винил

Годет-III-Винил

Buyers rating:
DEN 576.00

Износ

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означувајќи го неговото второ издание на LP за 6 месеци. Овде, на Годет "ТРЕТИ", продуцент На "Големиот Микстејп" На Сампа Велики, Годрикез собра некои од најдобрите музичари од новата генерација во Сиднеј : главен свештеник на кубанската религија Ифа, чекор-син На најголемиот австралиски фанк и соул музичар, водечки Тапанар Во Австралија во оваа нова er плус високо надарен Пијанист Од Нов Зеланд. Овие различни позадини кулминираат со неверојатно чувствителни музички и емотивни врски за да го формираат ова последно поглавје од трилогијата Годет. Godtet-III-Винил Издавачката Куќа : la Sape. Музички Жанр : Џез.

Карактеристики

Производи во категоријата

Баси Во Лондон
 • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
 • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Арон Ли - Ливејт - Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Арон Ли - Ливејт - Винил

Небото Каде Што Смеудар, модерен рок бројне потсетува да живееме во сегашноста Имањето таков притисок б

DEN 239.84
Осветлете Ја Ноќта
 • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Пиротекнија Различни-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Лето Како Сезоната-Хум-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Лето Како Сезоната-Хум-Винил

Хум е најновото издание Од Детроит инди електронски / арт рок Група Лето Како Сезоната Објавен дигиталн�

DEN 1.33
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Васафири-Клерлајт-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Ширли Скот-Прошетка-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ширли Скот-Прошетка-Винил

180гм БакшишНа Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што

DEN 576.00
Гого Пингвин-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Гого Пингвин-Винил

Гого пингвин инструменталното трио Од Манчестер, Англија составено Од Крис Илингворт, Роб Тарнер и Ник �

DEN 1.67
Дабеул-Индастудио-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Дабеул-Индастудио-Винил

Винил лп притискање Компилација од 12 песни од неговите сопствени видеа објавени на неговиот канал На Ју

DEN 2.67
Луј Прима-Најлудиот
 • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00
Уништувач-Уништувач Рубини-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Уништувач-Уништувач Рубини-Винил

РСД Rsd Ексклузивно dblLP reissue вклучува ексклузивен бонус материјал, рубин црвен винил и бесплатно преземањ

DEN 3.00