• Ново
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Buyers rating:
DEN 395.52

Износ

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црно-белата публика во подоцнежните години од sw на замав. Луј Џордан ја започна својата кариера во големиот бенд свинг џез во 1930-тите, но тој стана познат како еден од водечките практичари, иноватори и популаризатори на "Скок Блуз";, занишан, горен темпо, танц-ориентиран хибрид на џез, блуз и буги-вуги. Цитат; Нека Се Тркалаат Добрите Времиња; е цитат; Скок Блускот; песна снимена во 1946 Година Од Луис Џордан и неговиот Тимпани Пет. Блуз со средно темпо со дванаесет бари, песната стана блуз стандард и една од најпознатите песни на Јордан. Луј Џордан е опишан од Рокенрол Куќата на Славните Како "Таткото на Fatherамот" и "Дедото На Рокенролот".Цитат; Нека Се Тркалаат Добрите Времиња (Винил).

Карактеристики

Производи во категоријата

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Уништувач-Уништувач Рубини-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Уништувач-Уништувач Рубини-Винил

РСД Rsd Ексклузивно dblLP reissue вклучува ексклузивен бонус материјал, рубин црвен винил и бесплатно преземањ

DEN 3.00
Лето Како Сезоната-Хум-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Лето Како Сезоната-Хум-Винил

Хум е најновото издание Од Детроит инди електронски / арт рок Група Лето Како Сезоната Објавен дигиталн�

DEN 1.33
Арон Ли - Ливејт - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Арон Ли - Ливејт - Винил

Небото Каде Што Смеудар, модерен рок бројне потсетува да живееме во сегашноста Имањето таков притисок б

DEN 239.84
Ае - Дивиот Корен-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67
Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68
Бил Еванс-Трио ' - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Дабеул-Индастудио-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Дабеул-Индастудио-Винил

Винил лп притискање Компилација од 12 песни од неговите сопствени видеа објавени на неговиот канал На Ју

DEN 2.67
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Гого Пингвин-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гого Пингвин-Винил

Гого пингвин инструменталното трио Од Манчестер, Англија составено Од Крис Илингворт, Роб Тарнер и Ник �

DEN 1.67