• Ново
Тајна Афера - Слава Момчиња [Јасно Винил] - Винил

Тајна Афера - Слава Момчиња [Јасно Винил] - Винил

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање. Вклучува вметнување. Тајната Афера На Бендот за преродба на Мод сними неколку ветувачки синглови и албуми помеѓу 1978 и 1982 година. Нивниот деби албум "Слава Момци" од 1979 година содржи хитови како "Време за Акција" и "Нека Твоето Срце Танцува". ВЕЛИКА британија беше во контрола на заживувањето на мо, А Тајната Афера донесе многу уникатен стил. Покрај вокалот На Иан Пејџ, тој ја додаде и својата труба на различните песни. Тие снимија и сопствен материјал и корици како "одење Во Движење" (Чудата) за албумот. Централниот дел на албумот, "Слава Момци", стана химна на движењето за младите низ целата нација. Тајна Афера - Слава Момчиња [Јасно Винил] - Винил Рекорд Етикета : Кањонот. Музички Жанр : Светот / Реге.

Карактеристики

Производи во категоријата

Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68
Ширли Скот-Прошетка-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ширли Скот-Прошетка-Винил

180гм БакшишНа Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што

DEN 576.00
Пиротекнија Различни-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84