• Ново
Сони & Зајдисонце-Расположенија Расположенија За Бебиња-Винил

Сони & Зајдисонце-Расположенија Расположенија За Бебиња-Винил

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Ограничено притискање на винил ЛП во боја од 180 гм вклучува дигитално преземање. На претходните плочи, Сони и Зајдисонцата ограбија широк спектар на музичко присвојување (гаража-рок, заборавена радио сточна храна, Модерни Љубовници, Судир од доцната er, Доо-Воп и Кадифеното Подземје, за да именуваат неколку.) Расположението Бебешки Расположенија го следи примерот, а на ова излегување ги наоѓаме Зајдисонцата, заедно со продуцентот Мерил Гарбус од тјун-јардс, пренаменувајќи го фанкот од раните 80-ти и новиот бран со рап-отчукувања и колажи од двете страни на океанот (било Да е Тоа Нилс Роџерс, Џа Вобл, Бендот Гап, Сок од Портокал, Трансвестит Нил Јанг или Клубот Том том.) Ова се песни што ја спојуваат маглата на денешницата со живописна и шарена експлозија на звуци и вртења од 180 степени. Ограничено притискање на винил ЛП во боја од 180 гм вклучува дигитално преземање. На претходните плочи, Сони и Зајдисонцата ограбија широк спектар на музичко присвојување (гаража-рок, заборавена радио сточна храна, Модерни Љубовници, Судир од доцната er, Доо-Воп и Кадифеното Подземје, за да именуваат неколку.) Расположението Бебешки Расположенија го следи примерот, а на ова излегување ги наоѓаме Зајдисонцата, заедно со продуцентот Мерил Гарбус од тјун-јардс, пренаменувајќи го фанкот од раните 80-ти и новиот бран со рап-отчукувања и колажи од двете страни на океанот (било Да е Тоа Нилс Роџерс, Џа Вобл, Бендот Гап, Сок од Портокал, Трансвестит Нил Јанг или Клубот Том том.) Ова се песни што ја спојуваат маглата на денешницата со живописна и шарена експлозија на звуци и вртења од 180 степени.

Карактеристики

Производи во категоријата

Осветлете Ја Ноќта
  • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Секој 1 Е победник
  • Ново
Оценка на клиентот:

Секој 1 Е победник

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата по

DEN 1.67
Јуни Чикума-Лес Архива-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил

Затегнатите инструменти ве прилепуваат во движење Голем гонзо рекорд на синтисајзери, семплери, гудачк

DEN 1.00
Хајб-Формел-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хајб-Формел-Винил

Рандформминимална уметност во техно Рандформ создава нова рамка за концепт минималистичко техно...

DEN 456.48
Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68
Fall-Привремено-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Fall-Привремено-Винил

Винил лп притискање Привремен е албум на англиски постпанк бенд Падот, составен од материјал во живо и с

DEN 2.67
Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од

DEN 1.00