• Ново
Соимои Вискоза Шифон Ткаенина Проверете Ја Ткаенината За Печатење Во Боја на Вратоврска По Широк Двор

Соимои Вискоза Шифон Ткаенина Проверете Ја Ткаенината За Печатење Во Боја на Вратоврска По Широк Двор

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 см различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Вискоза Шифон ✤ Техника : Ткаени. ✤ Ткаат : Обичен. ✤ Предиво брои : 30-ти*30-ти . D Густина : 88(трска)*76 (ѕиркаат). ✤ ГСМ : 55 гсм. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Вратоврска-Боја. ✤ Ширина : 42 инчи. Функција : Многу Мала тежина, Тенка И Транспарентна Употреба : Совршена За правење Шалови, шалови или саронги, фустани за облека за плажа, сари и друга модна облека. ✤ Нега за перење : Миење Раце или миење машини Со Ниско Вртење Со Нежен Детергент. Железо На Ниска Температура ➽ П.с. : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. € Soimoi Вратоврска - Боја Печати Вискоза Шифон Ткаенина. € Материјал : Вискоза Шифон Влакна (висока tpm предиво) Предиво Брои : 30s*30s GSM : 55. ● Ткаенината Широка 42 Инчи Се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Неговата дополнителна мазност и деликатес поради вискозата, му дава дополнителна удобност за сите видови модни носења. Совршен за правење Шалови, шалови или саронги, блузи, фустани, сари, облека, шалови итн.. ● Нега за перење : Нега За Миење Раце : Миење Раце или миење машини Со Мало Вртење Со Нежен Детергент.

Карактеристики

Производи во категоријата

Секси Еден Костим За Капење За Женски Слатки Цветни Костими За Капење Врвка За Влечење Костим За Капење Со Висок Крој Монокини
  • Ново
Оценка на клиентот:

Секси Еден Костим За Капење За Женски Слатки Цветни Костими За Капење Врвка За Влечење Костим За Капење Со Висок Крој Монокини

Здраво, Драг Клиент, (ლ ╹ ◡ ╹ ლ) Добредојдовте Во Продавницата ☛к Нархбрг☚! Ви посакувам пријатно шоп�

DEN 0.67
Холографска ткаенина Spangle Sequin
  • Ново
Оценка на клиентот:

Холографска ткаенина Spangle Sequin

Шасон Текстил ја претставува ткаенината Spangle Sequin Тежината на ткаенината е 95 GSM Блескавиот продолжение и�

DEN 1.00
Мвеомтд Жени Обична Кошула За Печатење На Денот На Благодарноста Дебел Дуксер Зимски Тркалезен Врат Топла Мека Модна Долна Облека
  • Ново
Оценка на клиентот:

Мвеомтд Жени Обична Кошула За Печатење На Денот На Благодарноста Дебел Дуксер Зимски Тркалезен Врат Топла Мека Модна Долна Облека

Стил : Секојдневен Одговара : Одговара на големината Дебелина : Стандард Како да се мие : Рачно Миење Ладн

DEN 1.00