• Ново
Холографска ткаенина Spangle Sequin

Холографска ткаенина Spangle Sequin

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Шасон Текстил ја претставува ткаенината Spangle Sequin. Тежината на ткаенината е 95 GSM. Блескавиот продолжение има рефлексивни својства што му даваат на ткаенината елеганција и светла сјај специјално кога се става под светлината. Нашите sequins се рамномерно распоредени и залепени во позадина на мрежа. Spangle Sequins исто така познати како Confetti Sequins се користат за занаети и цели за шиење. Се користи за украсување на забави. Обично од партиски планери. Совршено за 50 -ти, 60 -ти, 70 -ти тематски забава. Гроздобер и ретро тематски забави. Совршен за почетници и напредни производители на занаетчиски производи. Spangle Sequins најчесто се користат за партиски декори, постелнина, тркачи на маса, костуми, фустани, наметки, чевли, облоги за облека, додатоци за облека. Полиестер : 100% Боја : Бело сребрено прецизно ткаенина мало истегнување.

Карактеристики

Производи во категоријата