• Ново
Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полиран W средно тен зборуваше вметнувања, вклопува - пикап на овен

Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полиран W средно тен зборуваше вметнувања, вклопува - пикап на овен

Buyers rating:
DEN 1088.00

Износ

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат 20 x 9, Офсет во Велика Британија, 6 Spoke, 6 обетки/лагли, 5,5 шема на завртки, полирани со средни тампони. Тоа одговара на вашиот пикап 2019-2020 RAM 1500. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 20 x 9 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полиран w/Среден тен зборуваше, вклопува 2019-2020 RAM 1500 пикап 20 x 9, Офсет во Велика Британија, 6 лаг, 5,5 шема на завртки, полирани со средни тампонирани вметнувања, направени на алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило. Одговара Изберете : 2019-2021 RAM 1500 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата