• Ново
Лусил Матис - Јас не Сум Твојата Редовна Жена Тоа Не Е Љубов-Винил [ ]

Лусил Матис - Јас не Сум Твојата Редовна Жена Тоа Не Е Љубов-Винил [ ]

Buyers rating:
DEN 264.00

Износ

Лусил Матис беше мистерија со две изданија на етикетата Абет уште во 1968 година. цитат; јас Не Сум Твојата Редовна Жена; е химна на моќта на девојката која беше многу пред времето. Исечете со еден од трите синглови Од Холи Сент Џејмс. Исто така објавен во ' 68, цитат;Тоа Не е lovequot; е огромен ѕид на Звукот на Echoey Spector-esque што потомува со засечни жичани рифови и жлебот на Холи во средината на 60-тите вокал, за да формира ерупција на душата што врие од емоции.Албум Песни1. Јас Не Сум Твојата Редовна Жена2. Тоа Не Е Љубов Лусил Матис-јас Не Сум Твоите Редовни Жени/Тоа Не Е Љубов-Винил [7-Инчен].

Карактеристики

Производи во категоријата

Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил

Двојно 180гм винил лп притискање 2013 албум од легендата за Кантри музика На Сите Девојки. го наоѓа вили пов

DEN 0.33
Утре Никогаш Не Доаѓа
 • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00
Ае - Дивиот Корен-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67
Амбиции Ремикси Втори
 • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Ширли Скот-Прошетка-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ширли Скот-Прошетка-Винил

180гм БакшишНа Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што

DEN 576.00
Секој 1 Е победник
 • Ново
Оценка на клиентот:

Секој 1 Е победник

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата по

DEN 1.67
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
 • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Годет-III-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Тереза Светло-Сино Небо-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено

DEN 0.67
Пиротекнија Различни-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Дабеул-Индастудио-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Дабеул-Индастудио-Винил

Винил лп притискање Компилација од 12 песни од неговите сопствени видеа објавени на неговиот канал На Ју

DEN 2.67
Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил

Легендарниот пејач и бањо плеер кој помогна да се запознае старата кантри музика со публиката низ целат

DEN 2.00
Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од

DEN 1.00