• Ново
Амбиции Ремикси Втори

Амбиции Ремикси Втори

Buyers rating:
DEN 239.84

Износ

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 - ти Соло Албум Амбиции - и како и секогаш Со Принцовите Томас-албумот е само почеток на патувањето. Сега издаваме две 12-и со ремикси од албумот. На првите 12 парчиња; (STS366) Принс томас добива третман со ремикс Од јапонците најдобри ДИЏЕЈСКИ Нобу И Синтисајзери, како и нова 12quot; верзија На Насловната Песна Амбиции од Самиот Принц томас. На вториот 12-цитат; (СТС367) Изоле ги ремиксираше Амбициите на насловната песна Со нова 12-цитат; верзија На Урманен Од Принс Томас на другата страна. Амбиции Ремикси Ii (Винил).

Карактеристики

Производи во категоријата

Бил Еванс-Трио ' - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Дабеул-Индастудио-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Дабеул-Индастудио-Винил

Винил лп притискање Компилација од 12 песни од неговите сопствени видеа објавени на неговиот канал На Ју

DEN 2.67
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Парфем Гениј-Нема Форма-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Парфем Гениј-Нема Форма-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП со јасна боја, вклучува дигитално преземање Премногу Светлиот 2014 го п

DEN 546.24
Неу - Неу-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Неу - Неу-Винил

Ограничена слика диск винил лп притискање По значителниот успех на нивниот автонасловен деби албум, Кл�

DEN 576.00
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Осветлете Ја Ноќта
  • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Пиротекнија Различни-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од

DEN 1.00