• Ново
Хајб-Формел-Винил

Хајб-Формел-Винил

Buyers rating:
DEN 456.48

Износ

Рандформ-минимална уметност во техно. Рандформ создава нова рамка за концепт минималистичко техно. Проектот ја добива својата фундаментална инспирација од пионерската и безвременска работа на студио 1; фрајланд; профан; аудио нл. Рандформ предвидува заживување, продолжување и развој на уникатната minimетика на минимализмот како уметничка форма во и за техно. Рандформ нагласува со секое издание одредена интерпретација на заедничката основна тема на формално ригорозен и апстрактен минимализам. Рандформ-минимална уметност во техно. Рандформ создава нова рамка за концепт минималистичко техно. Проектот произлегува од основната инспирација од пионерската и безвременска работа на студио 1; фрајланд; профан; аудио нл. Рандформ предвидува заживување, продолжување и развој на уникатната minimетика на минимализмот како уметничка форма во и за техно. Рандформ нагласува со секое издание одредена интерпретација на заедничката основна тема на формално ригорозен и апстрактен минимализам.

Карактеристики

Производи во категоријата

Неу - Неу-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Неу - Неу-Винил

Ограничена слика диск винил лп притискање По значителниот успех на нивниот автонасловен деби албум, Кл�

DEN 576.00
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
 • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Васафири-Клерлајт-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил

Винил лп притискање Виртуозот На гитара Џулијан Лаге го прави своето Деби Во Сина Нота со албум кој се в�

DEN 271.84
Fall-Привремено-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Fall-Привремено-Винил

Винил лп притискање Привремен е албум на англиски постпанк бенд Падот, составен од материјал во живо и с

DEN 2.67
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Парфем Гениј-Нема Форма-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Парфем Гениј-Нема Форма-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП со јасна боја, вклучува дигитално преземање Премногу Светлиот 2014 го п

DEN 546.24
Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил

Легендарниот пејач и бањо плеер кој помогна да се запознае старата кантри музика со публиката низ целат

DEN 2.00
Амбиции Ремикси Втори
 • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Ае - Дивиот Корен-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Бил Еванс-Трио ' - Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Алберт Ајлер-Пророштво-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Ајлер-Пророштво-Винил

ЕСПДиск претстави преиздавање На Пророштвото На Алберт Ајлерс, првично објавено во 1975 година Снимен на

DEN 271.84
Баси Во Лондон
 • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33