• Ново
Лорена Мекенит-Паралелни Соништа-Винил

Лорена Мекенит-Паралелни Соништа-Винил

Buyers rating:
DEN 576.00

Износ

Ограничено 180гм винил лп притискање во прекрасни уметнички дела. Паралелни Соништа, канадскиот харфист/текстописци тивко се движат сафомор порака, ја наоѓа мистичната Лорена во вистинска форма на баладир. Далеку меккенитс повеќето романтични потфат - лагер белешки опишуваат проекти централна тема како цитат; копнеж кон љубовта, слободата и интеграцијата.Паралелните Соништа беа емотивна и пресвртница во кариерата за Мекенит. Лорена Мекенит Е Канадска музичарка, композиторка, харфистка, хармоникашка и пијанистка која пишува, снима и изведува светска музика со келтски и Блискоисточни теми. Мекенит е позната по својот префинет и јасен драматичен сопран вокал. Таа има продадено повеќе од 14 милиони плочи ширум светот. Кога лореа беше млада, Мекенит сакаше да стане ветеринар; таа подоцна ќе изјави дека музиката ја избрала наместо таа. Развивајќи страст за Келтската музика, таа научи да свири На Келтската харфа и почна да буска на различни места, вклучувајќи Го И Пазарот Сент Лоренс во Торонто, со цел да заработи пари за да го сними својот прв албум. Ограничено 180гм винил лп притискање во прекрасни уметнички дела. Паралелни Соништа, тивко подвижното издание На канадскиот харфист/текстописец, ја наоѓа мистичната Лорена во вистинска форма на баладир. Убедливо најромантичниот потфат На Мекенит-белешките на лагер ја опишуваат централната тема на проектот како "копнеж кон љубовта, слободата и интеграцијата."Паралелните Соништа беа емотивна и пресвртница во кариерата за Мекенит. Лорена Мекенит Е Канадска музичарка, композиторка, харфистка, хармоникашка и пијанистка која пишува, снима и изведува светска музика со келтски и Блискоисточни теми. Мекенит е позната по својот префинет и јасен драматичен сопран вокал. Таа има продадено повеќе од 14 милиони плочи ширум светот. Кога лореа беше млада, Мекенит сакаше да стане ветеринар; таа подоцна ќе изјави дека музиката ја избрала наместо таа. Развивајќи страст за Келтската музика, таа научи да свири На Келтската харфа и почна да буска на различни места, вклучувајќи Го И Пазарот Сент Лоренс во Торонто, со цел да заработи пари за да го сними својот прв албум.

Карактеристики

Производи во категоријата

Тереза Светло-Сино Небо-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено

DEN 0.67
Секој 1 Е победник
 • Ново
Оценка на клиентот:

Секој 1 Е победник

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата по

DEN 1.67
Fall-Привремено-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Fall-Привремено-Винил

Винил лп притискање Привремен е албум на англиски постпанк бенд Падот, составен од материјал во живо и с

DEN 2.67
ПОЛИНИ-Полонези-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

ПОЛИНИ-Полонези-Винил

Во прославата на 40годишното партнерство На Дојче Грамофонс со Маурицио Полини и како признание за него�

DEN 2.33
Амбиции Ремикси Втори
 • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил

Винил лп притискање Виртуозот На гитара Џулијан Лаге го прави своето Деби Во Сина Нота со албум кој се в�

DEN 271.84
Осветлете Ја Ноќта
 • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Пиротекнија Различни-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Ае - Дивиот Корен-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67
Арон Ли - Ливејт - Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Арон Ли - Ливејт - Винил

Небото Каде Што Смеудар, модерен рок бројне потсетува да живееме во сегашноста Имањето таков притисок б

DEN 239.84
Парфем Гениј-Нема Форма-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Парфем Гениј-Нема Форма-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП со јасна боја, вклучува дигитално преземање Премногу Светлиот 2014 го п

DEN 546.24