• Ново
Различни Уметници-Мотаун Собрани Том. - Винил

Различни Уметници-Мотаун Собрани Том. - Винил

Buyers rating:
DEN 576.00

Износ

Мотаун Собра 2 продолжува со повеќе рани снимки, #1 хитови и класични соул и Песни За Истражување И Развој од сводот на легендарната етикета На Мотаун Рекордс. Раните снимки вклучуваат песни од Четирите Врвови, Смоки Робинсон И Чудата, Џими Руфин, хитови Од Врховните, Стиви Вондер, Марвин Геј, Мајкл Аскѕексон и песни за истражување и развој Од Еди Кендрикс, Комодорес, Рик Јамеѕејмс, Лионел Ричи и уште 20 класични Мотаун песни.Мотаун Собрани 2 е достапен како ограничено издание од 2000 поединечно нумерирани копии на винил во бела боја и вклучува вметнување.Албум Песнидиск 1 : 1. Страна А2. 1. Четирите Врвови-Бебе ми Треба Твојата Љубов3. 2. Смоки Робинсон & Чудата - одење Во Движење 4. 3. Марта ривс & ванделите - никаде Да Трча5. 4. Ким Вестон - Земи Ме Во Твоите Раце (Ме Потресе Малку)6. 5. Ерл ван дајк & Браќата Соул - Сите За Тебе7. 6. Џими Руфин - Што станува Со Скршеното Срце8. 7. Рајот На Елгините Сигурно Те Испратил 9. 8. Врховниот Ме Држиш на 10. 9. Браќата Исли-Зад Насликана Насмевка11. Страна Б12. 1. Стиви Вондер-Еднаш Во Мојот Живот13. 2. Тами Терел-ајде Да Видиме Ме14. 3. Едвин Стар-Дваесет И Пет Милји15. 4. Искушенијата-Топката На Конфузија (Тоа Е Она Што Светот Е Денес)16. 5. Марвин Геј-Милост Милост Мене (Екологија)17. 6. џексон 5-Можеби Утре18. 7. Дијана Рос-Запомни Ме19. 8. Мајкл Џексон-Бендиск 2 : 1. Страна Ц2. 1. Стони и Месо Леб-Начинот На Кој Ги Правите Работите Што Ги Правите 3. 2. Телма Хјустон-Јас И Боби Мекги 4. 3. Еди Кендрикс-Продолжи Со Камионот / Пт. 15. 4. Неприкосновената Вистина-Тато Беше Ролин Стоун6. 5. Чудата-Љубов Машина / Пт. 17. 6. Комодори-Куќа Од Тули8. 7. Мери Вилсон-Црвениот Hot9. Страна Д10. 1. Рик Џејмс-Мери Џејн11. 2. Лионел Ричи-Имаш 12 Години. 3. Даз Бенд - Сето Тоа Нека Дува13. 4. Роквел-Некој Ме Гледа 14. 5. Мери Џејн Девојки-Во Мојата Куќа15. 6. Брус Вилис - Под Одборот Разни Уметници-Мотаун Собрани Том. 2 (Разни Уметници) - Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

ПОЛИНИ-Полонези-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

ПОЛИНИ-Полонези-Винил

Во прославата на 40годишното партнерство На Дојче Грамофонс со Маурицио Полини и како признание за него�

DEN 2.33
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68
Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил

Легендарниот пејач и бањо плеер кој помогна да се запознае старата кантри музика со публиката низ целат

DEN 2.00
Имануел Вилкинс-7-та Рака-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Имануел Вилкинс-7-та Рака-Винил

Двојно винил лп притискање 2022 ослободување Алто саксофонистот Имануел Вилкинс го следи своето реномир�

DEN 2.67
Лето Како Сезоната-Хум-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Лето Како Сезоната-Хум-Винил

Хум е најновото издание Од Детроит инди електронски / арт рок Група Лето Како Сезоната Објавен дигиталн�

DEN 1.33
Гого Пингвин-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гого Пингвин-Винил

Гого пингвин инструменталното трио Од Манчестер, Англија составено Од Крис Илингворт, Роб Тарнер и Ник �

DEN 1.67
Бак Кротки - Двајца Спасители-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бак Кротки - Двајца Спасители-Винил

Двајца Спасители е вториот албум На Бак Мик, по самонасочениот ЛП во 2018 година, исто така, објавен на Ска�

DEN 3.00
Васафири-Клерлајт-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Бил Еванс-Трио ' - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67