• Ново
Лери Гренадиер-Блескавите-Винил

Лери Гренадиер-Блескавите-Винил

Buyers rating:
DEN 512.00

Износ

Винил лп притискање. Лери Гренадиерс Гленерс Е длабок и високо креативен албум, собира влијанија од многу извори, неговиот наслов инспириран од филмот На Агнес Вардас "Гленерс И Јас". помеѓу неговите дела овде, вклучително и посвета на раниот херој Оскар Петифорд, Гренадиер ги истражува композициите На Џорџ Гершвин, Џон Колтрејн, Пол Мотијан, Ребека мартин И Волфганг мутспил. цитат; процесот за правење на овој запис започна со поглед навнатре, цитат; Лари пишува Во својата лагер белешка, цитат;ископ во основните елементи на тоа кој сум јас како басист. Тоа беше потрага по центар на звук и тембр, за нишките на хармонија и rам што ја формулираат суштината на музичкиот идентитет.цитат; резултатот е важен додаток на Серијата Ецмс на истакнати соло бас албуми. Гленерс е снимен Во Њујоршките Аватарски Студија во декември 2016 година, а продуциран Од Манфред Ајхер. Блескавите (Винил).

Карактеристики

Производи во категоријата

Тереза Светло-Сино Небо-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено

DEN 0.67
Осветлете Ја Ноќта
 • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
ПОЛИНИ-Полонези-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

ПОЛИНИ-Полонези-Винил

Во прославата на 40годишното партнерство На Дојче Грамофонс со Маурицио Полини и како признание за него�

DEN 2.33
Хајб-Формел-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Хајб-Формел-Винил

Рандформминимална уметност во техно Рандформ создава нова рамка за концепт минималистичко техно...

DEN 456.48
Секој 1 Е победник
 • Ново
Оценка на клиентот:

Секој 1 Е победник

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата по

DEN 1.67
Баси Во Лондон
 • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33
Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
 • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Баба Маал-Битие-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68
Бил Еванс-Трио ' - Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Пиротекнија Различни-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Јуни Чикума-Лес Архива-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил

Затегнатите инструменти ве прилепуваат во движење Голем гонзо рекорд на синтисајзери, семплери, гудачк

DEN 1.00