• Ново
Секој 1 Е победник

Секој 1 Е победник

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање. "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата под Влијание На Рок, е отворачот на четвртиот албум на групата, кој исто така е насловен Како Секој 1 Е Победник. Списокот на патеки е цврст, вклучувајќи ја и подвижната балада "Понекогаш Боли Да Се Биде Пријател", Како и песната Со пораки "Љубовта Е Одговорот Уште Еднаш" и нерасположениот број На Евро-Диско "Стави Ја Својата Љубов во Мене". Ова е Албум Соул-фанк кој не се плаши Да се потпре На британските поп / рок влијанија Како Дејвид Боуви и Елтон Џон. Ниту, Пак, Топлото Чоколадо се плашеше да вклучи афро-Карипски влијанија - "Денот На Конфетите" на пример, може да се опише како интересен брак На Реге, Боуви И Стакс/Волт.

Карактеристики

Производи во категоријата

Лето Како Сезоната-Хум-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Лето Како Сезоната-Хум-Винил

Хум е најновото издание Од Детроит инди електронски / арт рок Група Лето Како Сезоната Објавен дигиталн�

DEN 1.33
Имануел Вилкинс-7-та Рака-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Имануел Вилкинс-7-та Рака-Винил

Двојно винил лп притискање 2022 ослободување Алто саксофонистот Имануел Вилкинс го следи своето реномир�

DEN 2.67
Луј Прима-Најлудиот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00
Ширли Скот-Прошетка-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ширли Скот-Прошетка-Винил

180гм БакшишНа Јакна Ремастерирана Од Берни Грундман 1992 Е Нешто Што Шета е последниот од трите албуми што

DEN 576.00
Потресе Близнак - Што Правиме-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Потресе Близнак - Што Правиме-Винил

Родени и израснати Во Сендпоинт Idахо, Потресените Близнаци се Инди фолкпоп бенд кој сега потекнува од и�

DEN 3.33
Утре Никогаш Не Доаѓа
  • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00
Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил

Двојно 180гм винил лп притискање 2013 албум од легендата за Кантри музика На Сите Девојки. го наоѓа вили пов

DEN 0.33
Нина Симон-Ти Ставив Магија-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нина Симон-Ти Ставив Магија-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм во јакна од гејтфолд Албумот од 1965 Година Ви ставив Магија сод

DEN 3.33