• Ново
Баба Маал-Битие-Винил

Баба Маал-Битие-Винил

Buyers rating:
DEN 415.68

Износ

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија. Визионерската пејачка, културен амбасадор, епски раскажувач и суперѕвезда Од Сенегал Баба Маал порасна инспирирана од домородната Африканска музика И Американскиот Р "Секоја песна од овој албум има Своја личност, што е нешто што секогаш го сакам во плоча, песни кои сите имаат навистина силна личност. Затоа што за мене песната е како личност. Има живот, има име, има карактер и има позиција во животот. И мислам дека она што го прави овој албум толку моќен е тоа што е целосно за сега, и каде сум сега, и соништата што ги имам за минатото и иднината.Албум Песни1. Јаримајо Прослава2. Навивачки3. Ндунгу Рууми4. Договор5. Бобојило6. Мбеда Вела7. Казаманс Ноќи Баба Маал-Битие-Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

Хајб-Формел-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хајб-Формел-Винил

Рандформминимална уметност во техно Рандформ создава нова рамка за концепт минималистичко техно Проек

DEN 456.48
Тереза Светло-Сино Небо-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено

DEN 0.67
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Секој 1 Е победник
  • Ново
Оценка на клиентот:

Секој 1 Е победник

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата по

DEN 1.67
Баси Во Лондон
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска...

DEN 3.33
Васафири-Клерлајт-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Парфем Гениј-Нема Форма-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Парфем Гениј-Нема Форма-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП со јасна боја, вклучува дигитално преземање Премногу Светлиот 2014 го п

DEN 546.24