• Ново
Преиспитано тркало за легури на алуминиум ОЕМ, полирано, се вклопува во 1999 година- пикап на Супердејт Форд

Преиспитано тркало за легури на алуминиум ОЕМ, полирано, се вклопува во 1999 година- пикап на Супердејт Форд

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат 16 x 7, 8 дупки, 8 лагли, шема на завртки од 170мм, вовлекување F81ala, полирана. Тоа одговара на вашиот пикап од 1999-2004 година Форд Супердујт. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Kai 16 x 7 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полирано, се вклопува во 1999-2004 година Pickup Ford Super Duty 16 x 7, 8 дупки, 8 лаг, шема на завртки од 170мм, вметнување F81ala, полирано, изработено од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило. Одговара Изберете : 1999-2004 Ford F250 1999-2004 Ford F350 2000-2005 Ford Expurention и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата