• Ново
Тахо Елвин Трелис Шаг Област Килим, 8' 10' , Беж Бела

Тахо Елвин Трелис Шаг Област Килим, 8' 10' , Беж Бела

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Тахо Шаг Килим Колекцијаклуш Геометриски Шагтахо Шаг Килими ја доловуваат топлата удобност на класичните шеги во бохо-шик стил. Евокативните племенски дизајни се редефинираат за модерен декор во сиви и слонова коска тонови совршено прилагодени на шемата на бои на секоја соба. Моќ-се појави со користење на кадифен синтетички предива во дебел куп за траен луксуз. Боја : Беж/Бела. Големина : 8 'х 10'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1.3 во. 60% Полипропилен, 40% Јута. Подлога од јута, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи поместување и лизгање. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата

Гноми Кора И Стап Ѕид Налепници
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гноми Кора И Стап Ѕид Налепници

Имајте весел празник исполнет со радост со Овие преслатки Лушпи И Стапчиња Од Ѕидни Налепници Од Цимери

DEN 189.60