• Ново
Аудио-Техника АТ-ЛП Целосно Автоматска Грамофон Со Погон На Ремен

Аудио-Техника АТ-ЛП Целосно Автоматска Грамофон Со Погон На Ремен

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Повторно откријте ги вашите класични записи од 33-1/3 и 45 ВРТЕЖИ во МИНУТА на овој достапен, целосно автоматски работен коњ со погон на ремен. Со својот вграден преклопен фоно засилувач, AT-LP60 може да биде поврзан директно со вашиот компјутер, домашно стерео и со други компоненти кои немаат посветен влез на грамофон. Грамофонот е испорачан со интегрален аудио-Техника фоно кертриџ со Двоен Магнет со заменливо игла. Тип на производ : Ширина На Грамофон : 14,2 Во Длабочина : 14 Во Висина : 3,8 Во Тежина : 6,57 Фунти Функции : Тип На Грамофон : Поддржани Целосни автоматски Брзини : 33,3 вртежи во минута, 45 вртежи Во минута Тип На Погон На Погон : Тип на кертриџ со погон На Ремен : Плоча Со Двоен Магнет : алуминиумска диекција Леле И Треперење : 0,25 % (WRMS) Карактеристики : Вграден Приклучок за еквилајзер RIAA Тип : 1 x аудио линија-Надвор (Rca X 2)-задниот дел вклучуваше додатоци : 45rpm винил адаптер, потребни се 2 аудио кабли Напон : Ac 120 v (60 Hz) потрошувачка на енергија оперативна : 3 вати тип на производ : Димензии На Грамофон (wxdxh) : Тежина : 6,57 Lbs грамофон : целосен Автоматски Погон На Ременот - 33,3 вртежи ВО МИНУТА, 45 Вртежи во минута моќност : AC 120 v (60 Hz) целосно автоматски појас Работата На Грамофонот Со Погон Вклучува 2 брзини : 33,33 вртежи во минута и 45 вртежи во минута. Карактеристики анти резонанца, умре леано алуминиумски послужавник. Интегрален фоно кертриџ Со Двоен Магнет доаѓа со заменливо дијамантско игла. Поврзете се со аудио системи и звучници со Напојување Со Вградениот преклопен фоно пред засилувач и ИЗЛЕЗНИ кабли RCA. Вклучува : 2 излезни адаптерски кабли, 45 вртежи во МИНУТА адаптер и отстранлив капак за прашина со шарки. Спецификации : . Тип : грамофон за погон На Ремен, целосно автоматски. Мотор : ЕДНОНАСОЧНА струја серво контролирани. Брзини : 33,33 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 45 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Плоча за грамофон : Алуминиум. Леле и треперење : 50 дб (ДИН Б). Излезно ниво пред засилувач ФОНО : 2,5 мв номинален на 1 кхз, 5 см / секунда. Пред засилувач ЛИНИЈА : 150 мв номинална на 1 кхз, 5 см/сек. фоно пред засилувач добивка : 36 дб номинална, РИАА изедначи. Барања за моќност : 120 ВОЛТИ НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, 60 Hz, 3 вати. Боја : Сребрена. Димензии( L x w x H) : 14.17 x 14.02 x 3.84 инчи. Тежина : 6,6 килограми. Гаранција на производителот : 1-годишна гаранција.

Карактеристики

Производи во категоријата

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring

Овој прстен покажува кластер на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар Хало рамка со помали

DEN 4127.84
Мвеомтд Жени Обична Кошула За Печатење На Денот На Благодарноста Дебел Дуксер Зимски Тркалезен Врат Топла Мека Модна Долна Облека
  • Ново
Оценка на клиентот:

Мвеомтд Жени Обична Кошула За Печатење На Денот На Благодарноста Дебел Дуксер Зимски Тркалезен Врат Топла Мека Модна Долна Облека

Стил : Секојдневен Одговара : Одговара на големината Дебелина : Стандард Како да се мие : Рачно Миење Ладн

DEN 1.00