• Ново
Уксел Диа Арбор Дебел Заб Нитридинг Кружни Видов Сечилото Машина

Уксел Диа Арбор Дебел Заб Нитридинг Кружни Видов Сечилото Машина

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Алатката за челик со голема брзина 6542 (ХСС) има висока цврстина, добра цврстина, отпорност на абење, црвена цврстина и отпорност на топлина, погодна за широк спектар на апликации. Третманот со нитридирање може значително да ја подобри отпорноста на абење, отпорноста на корозија и отпорноста на висока температура.Погоден за сечење обични челици, јаглероден челик, обоен метал, тврдо дрво, меко дрво, иверица итн. Остриот раб на забот го прави сечењето мазно, брзо и лесно.Се користи на митра пили, пили за маса, рачни пили и машини за пила. Откако ќе се инсталира сечилото на пилата, треба да работи во мирување неколку минути за да се осигура дека нема движење, замавнување и тресење.Совети : при инсталирање, проверете дали насоката на стрелката означена на сечилото на пилата е во согласност со насоката на вртење на користената алатка. Не применувајте прекумерен страничен притисок и сечење на кривата при сечење, а добиточната храна треба да биде мазна. Носете заштитна опрема кога работите. Uxcell 75mm Dia 22mm Арбор 1mm Дебелина 72 Заб Нитридирање Кружни Видов Сечилото Сечилото Дијаметар : 75mm / 3". Арбор Големина : 22мм / 0.87". Дебелина : 1мм / 0,04". Број На Заби : 72 заб. Материјал : 6542 Челик Со Голема Брзина (ХСС). Површинска Обработка : Нитридирање. Пакет : 1 Пакет х Кружни Видов Сечилото. Погоден за сечење обични челици, јаглероден челик, обоен метал, тврдо дрво, меко дрво, иверица.

Карактеристики

Производи во категоријата

Смихоно Клиренс Туника Маици За Жени Трендовски Девојки Летни Врвови Модни Дами Блуза Врвови Со Кратки Ракави Вратот На Екипажот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Смихоно Клиренс Туника Маици За Жени Трендовски Девојки Летни Врвови Модни Дами Блуза Врвови Со Кратки Ракави Вратот На Екипажот

Големина : И Големина : Мали САД : 4 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 Биста : 96см / 37.80" Ракав : 17.5 см / 6.89" Рамо : 44см / 17.

DEN 2.33
Женски Удобен Резервоар Блузи Клиренс Облека Смешни Печатени Маици Трендовски Фустан Летни Врвови Без Ракави Кошули Со Кружен
  • Ново
Оценка на клиентот:

Женски Удобен Резервоар Блузи Клиренс Облека Смешни Печатени Маици Трендовски Фустан Летни Врвови Без Ракави Кошули Со Кружен

Многу кул за носење, Нов Изглед.90" Должина : 71см / 27.Повод : Дома, Секојдневно.Како да се мие : Рачно Миење Ла

DEN 0.67
ВЛЕЧЕНИ Градници Со Плус Големина, Женски Градници За Склекови Тантела Обложена Со Цветна Контура Под Жица Лесно Обложен Нурнувачки
  • Ново
Оценка на клиентот:

ВЛЕЧЕНИ Градници Со Плус Големина, Женски Градници За Склекови Тантела Обложена Со Цветна Контура Под Жица Лесно Обложен Нурнувачки

Градник За Жени Градник Со Долна Жица Чипка Цветен Градник Необложен Необложен Плус Големина Целосна П�

DEN 1.00
Панталони За Жени Работат Секојдневно Печатење Глуварче Висок Струк Плус Големина Шорцеви Врвки Џеб За Вежбање На Плажа Панталони
  • Ново
Оценка на клиентот:

Панталони За Жени Работат Секојдневно Печатење Глуварче Висок Струк Плус Големина Шорцеви Врвки Џеб За Вежбање На Плажа Панталони

Пол : Жени Тип На Шема : Почва Повод : Повик Дебелина : Стандард Материјал : Полиестер Сезона : Четири Сезон

DEN 0.67
Домот Е Местото Каде Што Ги Чувате Четките За Шминка Смешни Женски Ѕидни Налепници За Ѕидови кора и Стап ѕидни уметнички мурали
  • Ново
Оценка на клиентот:

Домот Е Местото Каде Што Ги Чувате Четките За Шминка Смешни Женски Ѕидни Налепници За Ѕидови кора и Стап ѕидни уметнички мурали

Прикажете ја вашата страст со Овој Црн Винил Ѕид Цитати Налепници Инспиративни Цитати Налепници Кора И

DEN 0.67
Страатсма, Лија Злато Украсено Дрво Врамено Со Двоен Музеј За Матирање Уметнички Принт Насловен-Секогаш Мајка Ми Засекогаш Мојот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Страатсма, Лија Злато Украсено Дрво Врамено Со Двоен Музеј За Матирање Уметнички Принт Насловен-Секогаш Мајка Ми Засекогаш Мојот

Леа Страатсма претставува прекрасно Златно Украсено Дрво од 15х18 Врамено Со Уметничко Парче Со Двојно М�

DEN 2.33