• Ново
Инагаки, Џиро Соул Големи Медиуми-Меморија Лејн-Винил

Инагаки, Џиро Соул Големи Медиуми-Меморија Лејн-Винил

Buyers rating:
DEN 576.00

Износ

Соул Медиа е предводена Од Џиро Инагаки, кој одигра улога во развојот на џез-рок Во Јапонија. Овој албум "Мемори лејн" е снимен во 1980 година.Во врска со ова дело, Инагаки рече : "ние го направивме ова дело додека ја предвидувавме судбината на музиката на фузија."Овој албум ја содржи веселата и емотивна песна "Мемориска Лента", бурната и освежувачка "ќе Ти Дадам Самба", а жлебот и напнатиот "Земи Ми Ја Раката" звукот што Џиро го создаде со својот заколнат пријател Норио Маеда додека гледа напред кон иднината На Џезот има извонреден степен на совршенство во однос на песната, аранжманот и изведбата. Слушајќи го овој албум години подоцна, сепак е живописен и свеж.Албум Песни1. Меморија Лента2. Нешто Добро Доаѓа 3. Ќе Ти Дадам Самба4. Сушено Цвеќиња5. Кулминација6. Дожд7. Фати Ми Ја Раката 8. Двојни Слики9. Чао Чао Толку Долго Инагаки, Џиро / Душа Големи Медиуми-Меморија Лента-Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

Пиротекнија Различни-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Амбиции Ремикси Втори
  • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Дабеул-Индастудио-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Дабеул-Индастудио-Винил

Винил лп притискање Компилација од 12 песни од неговите сопствени видеа објавени на неговиот канал На Ју

DEN 2.67
Тереза Светло-Сино Небо-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено

DEN 0.67
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Васафири-Клерлајт-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил

Легендарниот пејач и бањо плеер кој помогна да се запознае старата кантри музика со публиката низ целат

DEN 2.00
Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68