• Ново
Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Тереза Светло-Сино Небо-Винил

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Во 2005 година, познатата хавајска пејачка Тереза Брајт чие деби за снимање, Фаќајќи Бран, беше реиздадено Од Алоха Доби Соул во 2020 година сними албум со џез-затемнет со пијанист/инженер Кит Eерсбах. Проектот ги оживеа омилените стандардни песни На Брајт заедно со мелодии кои се чувствуваат експресно напишани за нејзиниот жесток глас. Оригиналниот состав на пејачката, "Сп-р-ингвот";, се вклопува веднаш дома во колекцијата. Овие снимки трпеливо седеа на хард дискот наbерсбах 15 години до 2020 година, кога Алоха Ја доби Душата го издаде албумот дигитално. Винилот е закажан за објавување на 25 февруари 2022 година. Во декември 2020 година, Брајт доби Награда За Животно Дело од Академијата за Снимање Уметности на Хаваи. Наградата дојде по доживотна кариера опфаќа повеќе од десетина албуми, броеви Na хоку ханохано награди, безброј текстописци, уредување, и производство на кредити, домашни и меѓународни концертни настапи, плус долга листа на хавајски јазик преводи за врсници во близина и далеку. Во пресрет на церемонијата на доделување награди, пристапот На Alерсбах алоха Доби Душа со предлогот конечно да се ослободи Синото Небо, џез-рекордот од 2005 година што го скратија со студиските ветерани Дин Таба, Ноел Окимото, Роки Холмс, Кејси Олсен и Сем Ахија, Џуниор Заедно Со помош на партнерот На Брајт, Дерик К.М. Ланос, дигитално го објавивме "Синото Небо" во декември 2020 година. "многу ми е драго што чекавме", рече digерсбах за дигиталното издание во 2020 година. "Не може да има подобар момент да се направи ова отколку токму на овој ден, одбележувајќи го нејзиниот живот на правење убава музика.АГС-057 е прекрасен додаток на каталогот на прекрасни звуци Што Светли пее од почетокот на нејзината кариера, Од фаќање бран до денес. Тереза Светло-Сино Небо-Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил

Затегнатите инструменти ве прилепуваат во движење Голем гонзо рекорд на синтисајзери, семплери, гудачк

DEN 1.00
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил

Легендарниот пејач и бањо плеер кој помогна да се запознае старата кантри музика со публиката низ целат

DEN 2.00
ПОЛИНИ-Полонези-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

ПОЛИНИ-Полонези-Винил

Во прославата на 40годишното партнерство На Дојче Грамофонс со Маурицио Полини и како признание за него�

DEN 2.33
Луј Прима-Најлудиот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33
Пиротекнија Различни-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пиротекнија Различни-Винил

Винил лп притискање Сантијаго, чиле независна издавачка куќа Пиротекнија ја нуди својата втора рата од

DEN 239.84
Ае - Дивиот Корен-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ае - Дивиот Корен-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 ослободување Основана од соулив член, писател и тапанар на

DEN 0.67
Баба Маал-Битие-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баба Маал-Битие-Винил

Стандард 12" 140ГР ЛП со сјајна завршница и внатрешна хартија Визионерската пејачка, културен амбасадор, е

DEN 415.68