• Ново
Единствени поволни цени Универзална алуминиумска фолија Звук за звук на топлина изолација на топлина 39 x39

Единствени поволни цени Универзална алуминиумска фолија Звук за звук на топлина изолација на топлина 39 x39

Buyers rating:
DEN 839.84

Износ

Ламинат со лесна пена со двојна густина, намалување на високото бучава и својства на термичка изолација. Да се ​​намали бучавата на моторот, патот и менувачот додека дисипирате топлина. Издржлив материјал за надворешно покритие за тешки околини. Го одржува вашиот ентериер поладен во текот на летото и потопло во зима. Лесно за сечење и вклопување, силна леплива поддршка. Не-затегнување, ретардант на пламен. Лесно инсталира и одговара на сите видови на типот на возилото. Апликација : Надворешно прегратка, заштитен ид, аспиратор, мотор, заливи на моторот. Исчистете ги прашината и маслото што го покриваат автомобилскиот мотор. Извадете ги панелите на вратите. Инсталирајте ги завртките назад на нивното првобитно место, лесно ќе се најдат кога ќе ги монтирате, избегнувајќи да се покриваат дупките. Користењето на ролетни алатки ќе направи материјали за изолација и фирма за лимови, и ќе го играат најдоброто лепило и перформансите на амортизација. Според ефектот што сакате да изберете градежна програма, само една плоча за звук/амортизација или единечна памук за изолација на топлина и бучава, или и двете. Можете исто така да го користите на подови на покривот на автомобилот, аспиратор, заштитен ид, шасија, багажникот, капакот на трупот и така натаму. Да не се нанесува директно на изворите на топлина, вклучувајќи издувни цевки, пригушувачи или топли цевки. Пакетот вклучува 1 x топлотен звук на звук изолација Мат. Единствени поволни цени 10мм алуминиумска фолија за звук на звук на топлина, амортизација на матична дебелина на душекот : 10мм. Лесно за инсталирање/ракување, исечете го флексибилно. Водоотпорен, огноотпорен, звучно изолирано. Материјал : Алуминиумска фолија + памук на пригушувач. Материјалот ефикасно го засилува бучавата во позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Поддршка за лифт за лифт на таф
  • Ново
Оценка на клиентот:

Поддршка за лифт за лифт на таф

Поддршката за поддршка на лифтот за поддршка на Tuff изгради репутација во автомобилската индустрија за �

DEN 1.33
1R реле за светло на опашката
  • Ново
Оценка на клиентот:

1R реле за светло на опашката

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

DEN 887.68