• Ново
Енергетска стоп предната и задната замена на сопирачките за замена и комплетот за ротор, Кое, се вклопува во Jeep Liberty

Енергетска стоп предната и задната замена на сопирачките за замена и комплетот за ротор, Кое, се вклопува во Jeep Liberty

Buyers rating:
DEN 6159.68

Износ

Комплетите за замена на сопирачките за замена на акциите вклучуваат комплетен сет на автоматски ротори на сопирачките за замена на OE и керамички влошки за еволуција на високи перформанси. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Тие се не-насочена површина на роторот со рамнотежа од 100% мелница. Овој прифатлив комплет за сопирачки за замена на акции е за сите возила. Ако ви треба брзо, лесно и прифатливо решение за подобро сопирање, тогаш ви е потребна моќност за напојување на сопирачката за замена на сопирачките! Енергетска стоп предна и задна замена на сопирачките за замена на сопирачките и комплетот за ротор KOE6396 • Z17 Evolution Carbon-Fiber керамички керамички сопирачки сопирачки • Роторите користат G3000 Castings и се 100% мелници избалансирани за перформанси на акции и безбедност • Вклучува сите хардвер потребни за целосна инсталација • Fits : Dodge Nitro 2011-2009; Jeep Liberty 2012-2008.

Карактеристики

Производи во категоријата

Бекарнли 101- топка зглоб
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бекарнли 101- топка зглоб

Делови на Бек / Арнли ги исполнуваат Странските таблички на Име на ОЕ за форма, вклопување и функција...

DEN 4753.44
Континентална мулти-V
  • Ново
Оценка на клиентот:

Континентална мулти-V

Континенталниот елита Серпентински појас изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет

DEN 3.00