• Ново
Алуминиумско јадро радијатор, пластичен резервоар

Алуминиумско јадро радијатор, пластичен резервоар

Buyers rating:
DEN 1670.08

Износ

CSF OE квалитетен радијатор пластичен резервоар / алуминиумски јадро на радијаторот CSF се гордее со користењето на најнапредните технологии, машини и искусен персонал за дизајнирање, развивање и производство на најдобрите светски системи за ладење. Со три приватни, ISO овластени производствени капацитети кои снабдуваат на локалните брендови на ОЕ, CSF ја сместува најдобрата опрема за производство во индустријата. Објектите од светска класа CSF произведуваат највисок квалитет на производи за ладење. Благодарение на нашите најсовремени можности, ние сме во состојба да ги произведеме најсилните и најкомплицираните компоненти со леснотија. CSF ја води индустријата во повеќекратни модели, која им овозможува на клиентите дополнително покритие на апликации, истовремено намалувајќи го инвентарот. Сите радијатори на CSF се подложени на ригорозен процес на тестирање во нашата најсовремена лабораторија за тестирање. Нашите процедури и барања ја поставуваат лентата за сигурност и перформанси на системот за ладење : Карактеристики и придобивки : Индивидуално тестиран циклус на вибрации тестиран тестиран термички циклус тестиран тестиран ветерниот тунел тестиран за оптимална ефикасност на ладење на јадрото на радијаторот, пукната на притисокот и циклусот на импулсен циклус тестиран за јачина на сол спреј тестиран за заштита на корозија за заштита на корозија 10 кутии за стапала „Тест за капка“ за да се обезбеди заштита од пакување 30 поени за инспекција на критични димензии за да се обезбеди оптоварување на ОЕ без модификации неопходни CSF алуминиумски јадро на радијаторот, пластичен резервоар.

Карактеристики

Производи во категоријата

Оригинален заптивка на вентилот EGR
  • Ново
Оценка на клиентот:

Оригинален заптивка на вентилот EGR

Оригинален заптивка на вентилот EGR Вентилак Оригиналниот заптивка на вентилот EGR е компонента за замена

DEN 3008.00