• Ново
Dayco Small I.D. Обликувано црево за грејач

Dayco Small I.D. Обликувано црево за грејач

Buyers rating:
DEN 351.84

Износ

t DAYCO® Molded Small ID Heater Hose t Designed to replace original equipment manufacturer hose, Dayco Molded Heater Hose are built with knitted reinforcement and EPDM construction which provides high strength and resistance to oil, mud, salt, road debris, ozone, coolants, and Температурни варијации од -40 F (-40 C) до +257 F ( +125 C) кои се потребни за замена на цревото OEM. TThe Внатрешната основна цевка е засилена со плетен рајон за максимална јачина и отпорност на пукање за животот на цревото. Dayco обликуваниот радијатор и цревото за бајпас има удобен пластичен ремен за виси за брза и лесна трговска марка. Покрај исполнувањето на SAE J20 R4, барањата од класа Д-1, ова црево сега е дизајнирано да ги исполни електро-хемиските барања од типот EC, како што е наведено во SAE J1684. tfeatures и придобивки : t t tmade со синтетички гумени соединенија на EPDM кои обезбедуваат отпорност на влошување од озонот, течностите и температурните варијации од -40f (-40 C) до +257f ( +125 C) t t t t ttthe inner Основната цевка е засилена со плетен рајон за максимална јачина и отпорност на пукање за животот на цревото t t tmeets SAE J20 R4, барања од класа Д-1 за подобрено црево за услуга t t tmeets тип на електро-хемички барања на ЕК ЕКЛЕМЕТ Наведено во SAE J1684; што го елиминира предвременото влошување на внатрешната цевка предизвикана од изградбата на статички електрични полнежи t t tlimited тригодишна гаранција направена со цврсто соединение на гума ЕПДМ Ова црево ќе се спротивстави на штетните ефекти на топлината, озонот и влијанијата од остатоците од патот. Ова црево ги исполнува спецификациите на SAE J20 R4, Class D1 и SAE J1684 Type EC. Високо отпорен на електро-хемиска деградација и предвремено пукање на стресот на цевката. Плетеното засилување на полиестер обезбедува голема јачина на пукање и се спротивставува на деградацијата од температурните екстреми и влагата.

Карактеристики

Производи во категоријата

1R реле за светло на опашката
  • Ново
Оценка на клиентот:

1R реле за светло на опашката

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

DEN 887.68
Оригинален регулатор на прозорецот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Оригинален регулатор на прозорецот

Оригинален регулатор на прозорецот за напојување без електричен мотор Оригиналниот регулатор на прозо

DEN 764.16
Бекарнли 101- топка зглоб
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бекарнли 101- топка зглоб

Делови на Бек / Арнли ги исполнуваат Странските таблички на Име на ОЕ за форма, вклопување и функција Наш

DEN 4753.44