• Ново
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, покажувајќи ги своите рокенрол корени. Долго пред Рич да биде познат Како Сребрена Лисица, тој пристигна Во Мемфис (од неговиот роден Арканзас) за да ги спои блузот и Ролната Р. Достапен на винил за прв пат од 2005 година. Чарли Рич-Осамени Викенди ( ЛП) - Винил. 2022. Осамени Викенди е деби рекорд во 1960 година од легендарниот изведувач На кантри музиката Чарли Рич, прикажувајќи ги неговите рокенрол корени. Долго пред Рич Да биде познат Како Сребрена Лисица, тој пристигна Во Мемфис (од неговиот роден Арканзас) за да ги спои блузот и чувствителноста На Р&Б како музичар на пијано сесија. Уживајте во ремастерираните класици како насловната песна, "Остани", "Раскинување" и многу повеќе, снимени за време на Големата Експлозија на рокенролот. Достапен на винил за прв пат од 2005 година.

Карактеристики

Производи во категоријата

Дан Сартен Наспроти Серпиентите
  • Ново
Оценка на клиентот:

Дан Сартен Наспроти Серпиентите

Технички, дан сартенс трет албум, Ден Сартен Наспроти Серпиентес беше неговиот прв кој беше широко дост�

DEN 1.67
Утре Никогаш Не Доаѓа
  • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00
Арон Ли - Ливејт - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Арон Ли - Ливејт - Винил

Небото Каде Што Смеудар, модерен рок бројне потсетува да живееме во сегашноста Имањето таков притисок б

DEN 239.84
Васафири-Клерлајт-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Васафири-Клерлајт-Винил

Групата Џез фузија Васафири, а тоа е резултат на деби албумот Во 2022 Година Клерлајт, започна со сеќавање

DEN 3.33
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Вили Нелсон-На Сите Девојки-Винил

Двојно 180гм винил лп притискање 2013 албум од легендата за Кантри музика На Сите Девојки. го наоѓа вили пов

DEN 0.33
Алберт Ајлер-Пророштво-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Ајлер-Пророштво-Винил

ЕСПДиск претстави преиздавање На Пророштвото На Алберт Ајлерс, првично објавено во 1975 година...

DEN 271.84