• Ново
Делвон Ламар Орган Трио Ти Реков Винил

Делвон Ламар Орган Трио Ти Реков Винил

Buyers rating:
DEN 511.36

Износ

Делвон Ламар Орган Трио-или како што понекогаш се нарекува, DLO3-специјализираат во изгубената уметност на "чувствувајте добра музика. "Состојките на овој опоен коктел вклучуваат голема помош на џез стиловите на органи од 1960-тите На Џими Смит и Бејби Фејс Вилет; нотка На лутата душа на Букер Т. И посипува Мотаун, Стакс Рекордс, блуз и космичка гитара во стилот На Џими Хендрикс. Тоа е џез-мешавина од душа што оди директно во вашето срце и глава го тера вашето тело да избие во пот.Во бендот се појавува оргулистот Делвон Ламар, самоук виртуозен музичар, со совршен терен кој се предавал на џезот и без напор можел да свири на мноштво инструменти. На гитара е динамо Џими Џејмс кој олеснува преку стив Кропер стил ченкинг гитара,вулканска киселина-рок навивач-надвор олово свири, и слинки Грант Зелен стил џез. Од Рено, Невада е тапанарот Ден Вајс (исто така и од колективот пауерхаус соул и фанк Секстонес). Дан тлее џеб - жлеб тапани брави во експлозивни хемија на триото. Основано од сопругата И менаџер На Лармар, Novми Ново, триото започна од скромни почетоци во 2015 година, но оттогаш објави два албуми За билборд и го обиколи светот за да ги распродаде местата. Триото се враќа сега со нивниот втор студиски албум, Ти Реков Така, со уште потешки жлебови и поголема самодоверба. Можеби поминаа неколку години од нивниот најнов студиски напор, но тие не пропуштијаatам. Делвон Ламар Орган Трио - Ти Реков-Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Неу - Неу-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Неу - Неу-Винил

Ограничена слика диск винил лп притискање По значителниот успех на нивниот автонасловен деби албум, Кл�

DEN 576.00
Осветлете Ја Ноќта
  • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Уништувач-Уништувач Рубини-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Уништувач-Уништувач Рубини-Винил

РСД Rsd Ексклузивно dblLP reissue вклучува ексклузивен бонус материјал, рубин црвен винил и бесплатно преземањ

DEN 3.00
ПОЛИНИ-Полонези-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

ПОЛИНИ-Полонези-Винил

Во прославата на 40годишното партнерство На Дојче Грамофонс со Маурицио Полини и како признание за него�

DEN 2.33
Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Чарли Рич-Осамени Викенди-Винил

Осамени Викенди е деби рекорд од 1960 година од легендарниот изведувач на кантри музиката Чарли Рич, пока�

DEN 2.33