• Ново
Неу - Неу-Винил

Неу - Неу-Винил

Buyers rating:
DEN 576.00

Износ

Ограничена слика диск винил лп притискање. По значителниот успех на нивниот авто-насловен деби албум, Клаус Дингер и Мајкл Ротер амбициозно тргнаа да снимаат следење. Речиси се тргна наопаку. Првата од уметничките и личните разлики што постоеја меѓу нив не само што почна да излегува на површина, туку и да цвета пред речиси невозможниот рок на студиото и премногу тесниот буџет. Додека основните Неу! Звукот не беше проблем, како да се зголеми тоа беше. Со текот на времето, овој голем голем среден прст на музичкиот биз многу добро ја издржа бурата. Всушност, сега звучи како да е снимен на овој начин врз основа наesетиката, а не на гневот. Но, во тоа време само покажа дуо што се истроши и беше отфрлено од нивната издавачка куќа. Добро и вознемирувачко слушајте, тоа треба да го бара секој што поседува Неу! #дискови на двата краја на овој. Ова е суштински Краутрок.Албум Песни1. Крзно Потопува2. Шпиценквалитат3. Геденкминут (Фуер А+К)4. Лила Енгел (Јоргованот Ангел)5. Нојшне 786. Супер 167. Нојшни8. Касето9. Супер 7810. Хало Ексцентрико11. Супер Неу-Неу 2-Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

Луј Прима-Најлудиот
 • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00
Годет-III-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Амбиции Ремикси Втори
 • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Парфем Гениј-Нема Форма-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Парфем Гениј-Нема Форма-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП со јасна боја, вклучува дигитално преземање Премногу Светлиот 2014 го п

DEN 546.24
Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од

DEN 1.00
Fall-Привремено-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Fall-Привремено-Винил

Винил лп притискање Привремен е албум на англиски постпанк бенд Падот, составен од материјал во живо и с

DEN 2.67
Лери Гренадиер-Блескавите-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Лери Гренадиер-Блескавите-Винил

Винил лп притискање Лери Гренадиерс Гленерс Е длабок и високо креативен албум, собира влијанија од мног

DEN 512.00
Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Кларенсlли-Живеат И Лично-Винил

Легендарниот пејач и бањо плеер кој помогна да се запознае старата кантри музика со публиката низ целат

DEN 2.00
Утре Никогаш Не Доаѓа
 • Ново
Оценка на клиентот:

Утре Никогаш Не Доаѓа

180 грама ДвојноЛП Во Ракавот На Гејтфолд, совладан Во Студиото Опатија Роуд! Оваа дефинитивна компилаци�

DEN 3.00
Баси Во Лондон
 • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33
Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ум Мозоци-Ум Мозоци-Винил

Мозокот на умот е нов проект за бенд / снимање со Потекло Од Атина, ГА со поранешниот член На оливија Трем

DEN 2.00
Осветлете Ја Ноќта
 • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Секој 1 Е победник
 • Ново
Оценка на клиентот:

Секој 1 Е победник

Не Е Познато Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање "Секој 1 Е Победник", скапоцен Камен На Душата по

DEN 1.67