• Ново
Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Алберт Кастиља-Добив Љубов-Винил

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од Алберт Кастиља. "Добив Љубов е музички есеј кој ги документира последните две години од мојот живот : две години многу издигнувања и падови", нуди Кастиља. "Станува збор за паѓање, неуспех, прилагодување, повторно измислување, преживување и триумфирање."Алберт Кастиља-Добив Љубов (ЛП) - Винил. 2022. Новиот албум, Добив Љубов, кој прикажува 11 плускавци, песни преплавени со блуз, е лична и моќна изјава Од Алберт Кастиља. "Добив Љубов е музички есеј кој ги документира последните две години од мојот живот : две години многу издигнувања и падови", нуди Кастиља. "Станува збор за паѓање, неуспех, прилагодување, повторно измислување, преживување и триумфирање.".

Карактеристики

Производи во категоријата

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нека Се Тркалаат Добрите Времиња

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

DEN 395.52
Арон Ли - Ливејт - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Арон Ли - Ливејт - Винил

Небото Каде Што Смеудар, модерен рок бројне потсетува да живееме во сегашноста Имањето таков притисок б

DEN 239.84
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Амбиции Ремикси Втори
  • Ново
Оценка на клиентот:

Амбиции Ремикси Втори

Претходно оваа година Принс Томас го објави својот 6 ти Соло Албум Амбиции и како и секогаш Со Принцови�

DEN 239.84
Бил Еванс-Трио ' - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67
Луј Прима-Најлудиот
  • Ново
Оценка на клиентот:

Луј Прима-Најлудиот

Најлудиот! е албум На Луј Прима, првпат објавен во 1956 година Во него се појавува пејачката Кили Смит со с�

DEN 576.00