• Ново
Калипер на сопирачката на мандо диск 16а одговара на Изберете: 2011- Киа Оптима

Калипер на сопирачката на мандо диск 16а одговара на Изберете: 2011- Киа Оптима

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Дефектите на дебелото црево на сопирачките не се толку вообичаени во споредба со замените на влошките на сопирачките, но несомнено нормалната/тешката употреба со текот на времето ќе предизвика абење и на крајот неуспех. Дефектите може да вклучуваат истекување на течноста за сопирачките или едноставно заклучување на влошките на сопирачките - и двете се главни проблеми со безбедноста. Новите дебеломер на сопирачките на мандо се исти дебеломер за сопирачките како и оригиналните што се наоѓаат на вашето возило. Мандо Калиперс доаѓаат фабрички обложени како што е наведено од Хјундаи и Киа, што е особено важно во снежните-wet региони во светот. Немојте да се решавате само за кој било дебеломер на сопирачката на сопирачката, гордо заменете го со Мандо - ние сме ОЕ! Не е потребна основна размена. Оригинална опрема за сопирачка на диск. Произведено во Кореја.

Карактеристики

Производи во категоријата

Оригинален заптивка на вентилот EGR
  • Ново
Оценка на клиентот:

Оригинален заптивка на вентилот EGR

Оригинален заптивка на вентилот EGR Вентилак Оригиналниот заптивка на вентилот EGR е компонента за замена

DEN 3008.00
Сензор за брзина на тркалото од 5S ABS
  • Ново
Оценка на клиентот:

Сензор за брзина на тркалото од 5S ABS

Сензорот за брзина на тркалото WVE ABS изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и зана�

DEN 2.00
1R реле за светло на опашката
  • Ново
Оценка на клиентот:

1R реле за светло на опашката

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

DEN 887.68
Заптивка за напојување со PT
  • Ново
Оценка на клиентот:

Заптивка за напојување со PT

Заптивката на тркалото за напојување на возот изгради репутација во автомобилската индустрија за квал�

DEN 207.84