• Ново
Дорман 594-146S Хармоничен баланс на моторот за специфични модели на Форд одговара Изберете: 1973- Ford F250, 1973- Ford F100

Дорман 594-146S Хармоничен баланс на моторот за специфични модели на Форд одговара Изберете: 1973- Ford F250, 1973- Ford F100

Buyers rating:
DEN 654.88

Износ

Трајни и елегантни, хармоничните баланси на улицата Дорман улица имаат гумена врска отпорна на стрес што ги издржува штетните ефекти на топлината, солта, озонот и општата абење и солза. Конструкцијата на дуктилниот челик овозможува подобрена затегнување и јачина на влијание, зачувување на моторот и одржување на ефикасноста на горивото од година во година. Дорман хармонични балансери се подложени на детални димензионални проверки на целосното склопување и критичните компоненти за да се обезбеди јачината и интегритетот на делот. Директна замена - Обезбедува соодветно вклопување за дизајнот на оригиналната опрема. Ексклузивни карактеристики - Гравиран ласерски обележја за време Професионално тестирана - Димензионална верификација, валидација на материјалот и извршено функционално тестирање. Дизајн - Конструиран од квалитетни материјали за високи перформанси и издржливост. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. FITS SELECT : 1976 FORD F250 8 CYL 5,8 L 1973-1975 FORD F100 8 CYL 5,9 L 1975-1976 FORD F150 8 CYL 5.9 L 1973-1975 FORD F250 8 CYL 5.9 L 1976 FORD F100 8 CYL 5,8 L 1973-1976 FORD F350 8 CYL 5,9 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата