• Ново
Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил

Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил

Buyers rating:
DEN 271.84

Износ

Винил лп притискање. Виртуозот На гитара Џулијан Лаге го прави своето Деби Во Сина Нота со албум кој се венча со инцизивно, експресивно пишување песни со длабоката интеракција на неговото трио со Хорхе Родер и Дејв Кинг. Триото планираше да снима по резиденцијата На Селската Авангарда во јануари 2020 година, но беа одложени од пандемијата. Лаге ги преуреди песните во светлината на заклучувањето на летото и протестите поради социјалната правда. Додека го сними албумот во август, мелодиите добија подлабок воздух на мистерија и пребарување. Џулијан Лаге-Кривогледство-Винил.

Карактеристики

Производи во категоријата

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Јуни Чикума-Лес Архива-Винил

Затегнатите инструменти ве прилепуваат во движење Голем гонзо рекорд на синтисајзери, семплери, гудачк

DEN 1.00
Осветлете Ја Ноќта
  • Ново
Оценка на клиентот:

Осветлете Ја Ноќта

Ограничено розово винил лп притискање со печатен внатрешен ракав Осветлете Ја Ноќта е четвртиот албум �

DEN 364.32
Уништувач-Уништувач Рубини-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Уништувач-Уништувач Рубини-Винил

РСД Rsd Ексклузивно dblLP reissue вклучува ексклузивен бонус материјал, рубин црвен винил и бесплатно преземањ

DEN 3.00
Баси Во Лондон
  • Ново
Оценка на клиентот:

Баси Во Лондон

Одличен концерт на Бендот Баси снимен во ЖИВО летото 1956 година во Гетеборг, Шведска Делот заhyам, со одли�

DEN 3.33
Годет-III-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Годет-III-Винил

Со "III", гитаристот и водач На бендот Годрикез го потпишува последниот LP во оваа Трилогија Годет, означув�

DEN 576.00
Хајб-Формел-Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хајб-Формел-Винил

Рандформминимална уметност во техно Рандформ создава нова рамка за концепт минималистичко техно...

DEN 456.48
Бил Еванс-Трио ' - Винил
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бил Еванс-Трио ' - Винил

Едвај има повозвишена фигура во модерниот џез од Бил Еванс Неговиот опуштен, емотивен стил ќе се покаже

DEN 0.67