• Ново
Гевалија Француски Печено Темно Печено Мелено Кафе, 27. Оз Канистер

Гевалија Француски Печено Темно Печено Мелено Кафе, 27. Оз Канистер

Buyers rating:
DEN 143.68

Износ

Искуство секогаш богато, никогаш горчливо кафе со француски печени Темни Печени Мелени Канистри За Кафе. Во Гевалија, го забавуваме печењето и го ладиме гравот за да го постигнеме нивниот максимален потенцијал за вкус. Француското печено кафе се прави со само 100% зрна Arбика за да се намали горчината и да има подобар вкус. Започнете го денот со интензивно богато и сложено темно печено кафе со зачаден вкус што ја напојува устата. За совршена шолја, користете 1 малку заоблена лажица француско печено кафе за секоја шолја ладна вода од 6 фл оз. Пијте шолја кафе прво нешто наутро со вашето омилено пециво. Нашето богато кафе е идеално и за пиење заедно со сладок десерт. Секој канистер од 27,6 мл содржи околу 110 шолји кафе и доаѓа во канистер што може повторно да се затвори за да можете да го одржите нашиот талог од кафе свеж. Уживајте во совршено негувано кафе со Гевалија. Еден канистер од 27,6 мл од гевалија француско Печено Темно Печено Мелено Кафе. Француското печено кафе се прави со 100% зрна Arбика. Нашите гравчиња се бавно печени и брзо се ладат за да се заклучат зачадените нијанси и вкусовите на сувото овошје. Темното печено кафе има интензивно богат и комплексен вкус. Канистрите содржат околу 110 совршено згрижени шолји кафе. Нашето мелено кафе доаѓа во канистри за повторно затворање за практично складирање. Кога варите, додадете 1 натрупана лажица мелено кафе за секоја 6 фл оз чаша ладна, филтрирана вода за совршена чаша. Сертифициран кошер производ.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафе Алтура, Оз
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафе Алтура, Оз

КАФЕ АЛТУРА, ТЕМНО ПЕЧЕНО МЕЛЕНО БЕЗКОФЕИНСКО ОРГАНСКО Е ОРИГИНАЛНОТО ОРГАНСКО КАФЕ ОРГАНСКО, А ИСТО ТА

DEN 0.33
Компанија За Кафе покрај Оган-Кремен Силна Торба За Кафе Оз-Фарма Директно-Едно Потекло - Чоколадо, Цитрус, Речиси-Печено: Темно
  • Ново
Оценка на клиентот:

Компанија За Кафе покрај Оган-Кремен Силна Торба За Кафе Оз-Фарма Директно-Едно Потекло - Чоколадо, Цитрус, Речиси-Печено: Темно

Компаниите За Кафе покрај Оган Кремен Силно мелено печење не само што ќе ви дадат енергија, туку ќе обез�

DEN 3.33